Csökkent állóképesség
Ha kutyánk télen nélkülözte a hosszú sétákat és a futkározást, akkor tavasszal is csak fokozatosan vezessük vissza az életébe a mozgást. Először csak rövidebb sétákat, sprinteket engedjünk meg neki, hiszen az inaktív téli időszak alatt lecsökkent az állóképessége, illetve csökkenhetett az izomtömege és az ízületei rugalmassága is.
Veszélyes apportírozás
Ha kutyánk szereti azt játszani, hogy valamit eldobunk neki, ő pedig visszahozza, akkor mindig saját játékot, labdát vigyünk magunkkal. Ne kapjunk fel csak úgy a földről egy ágat, mert ez is veszélyes lehet az egészségére! Szálka mehet a szájába, majd akár a gyomrába, beleibe is belekerülhet, az ágakon lévő penésztől pedig hasmenés és egyéb gyomorproblémák alakulhatnak ki.
Hisztamintúltengés
Akárcsak az embereket, a kutyákat és a macskákat is érintheti a szezonális allergia. A por, a pollenek és a penész a leggyakoribb allergének a háziállatok számára. Ilyenkor tüsszöghetnek, köhöghetnek, vakarózhatnak, valamint sokkal többet mosdatják, nyalogatják magukat. Ha arra gyanakszunk, hogy kedvencünk allergiás, akkor vigyük állatorvoshoz.
Veszélyes virágok
Bizonyos tavaszi virágok szirmai, levelei veszélyesek lehetnek a háziállatok számára, sőt akár komoly mérgezést is okozhatnak. Éppen ezért a csokrokat tartsuk olyan helyen, ahol nem férhetnek hozzájuk, vagy tanítsuk meg nekik, hogy a csokrokhoz nem szabad nyúlni.
Túl magas hőmérséklet
Már melegebb tavaszi napokon is megtörténhet, hogy egy kocsiba zárt állatnak baja esik, hiszen az autók belső tere pillanatok alatt átmelegszik , ha árnyékmentes helyen parkolunk. Soha ne hagyjuk őrizetlenül kedvencünket az autóban!
Forrás: petmd.com