A koncepció alapja ugyanaz, mint ami az okostelefonok zajszűrő funkcióját is lehetővé teszi az autókban. Az aktív zajkontroll technológia lényegében zajokkal veszi fel a harcot a zajok ellen. "Amint a kennelbe csatlakoztatott mikrofonok azonosítják a tűzijáték hangját, egy beépített audiorendszer olyan frekvencián kezd ellensugárzásba, amely révén képes teljesen kiiktatni a nemkívánatos zajhatást - vagy legalább is szignifikánsan csökkenteni azt" - magyarázta közleményében a cég.
A tervezéskor nagy sűrűségű parafát is felhasználtak a vállalat szakemberei, mivel ideális hangszigetelő. A kennel szerkezete a zajszűrő paneleken és az aktív rendszeren kívül egy automata üvegajtót, rezgéscsillapítót blokkokat és hangszigetelt szellőztetőt is magában foglal. "Kíváncsiak voltunk, hogy azok a technológiák, amelyeket az autóinkban használunk, vajon miként segíthetnék az embereket egyéb helyzetekben" - árulta el Lyn West, a Ford európai részlegének marketingkommunikációs vezetője.
Míg számunkra a tűzijáték egy látványos show-elem, amely emeli az ünnep fényét, addig négylábú kedvenceinknek a hangos rákétázás gyakran egy igazi rémálommal ér fel. Mivel a kutyák hallása sokkal érzékenyebb az emberénél, ezért még az olyan ártalmatlannak tűnő dolgok is ijedtséget okozhatnak náluk, mint a tűzijátékozás vagy egy hevesebb nyári vihar, hiszen ezek nemes egyszerűséggel túl hangos zajok az ebek számára. Egy közelmúltbeli svájci tanulmány kimutatta, hogy a kutyák megközelítőleg fele mutatja a félelem jeleit, amint felcsendül az ünnep csúcspontját jelentő durrogás.
Fontos leszögezni, hogy a zajszigetelő kutyakennel egyelőre csak koncepcióként létezik - egyelőre arról nincs információ, hogy a Ford mikor és milyen áron hozza kereskedelmi forgalomba. Mindenesetre az elképzelés rendkívül hasznosnak és állatbarát megoldásnak tűnik.
Forrás: dailymail.co.uk