A kutyák megzavarhatják alvási ciklusunkat
Ha kicsit jobban átgondoljuk, nem is olyan meglepő, hogy a kutyával alvás megnehezítheti a pihenésünket. Egy kutyával egész más együtt aludni, mint egy emberrel. A Mayo Clinic kutatása szerint a kutyával alvás drasztikusan ronthat alvásunk minőségén még akkor is, ha úgy érezzük, hogy az állat jelenléte semmiben sem zavar vagy korlátoz minket. Ha sokszor érezzük magunkat fáradtnak ébredéskor vagy napközben, és kedvencünknek bérelt helye van mellettünk az ágyban, akkor érdemes lehet változtatni. Ha mindenképpen ragaszkodunk az eb társaságához, akkor alakítsunk ki neki egy fekhelyet a sajátunk mellett a földön.
Rossz hatással lehetnek az egészségünkre
Bár kutatások szerint a kutyatartóknak általában erősebb az immunrendszere, ha a kedvenc velük is alszik, a közös szendergésnek éppen ellenkező hatása is lehet. Ha velünk alszik a kutya, akkor a bolhái például sokkal könnyebben kerülnek át a bőrünkre vagy a hajunkra, nem is beszélve például a kullancsokról. Ha nem veszünk észre egy kullancsot a kutyában, akkor később ránk is áttelepedhet, és akár Lyme-kórral is megfertőzhet.
Dominanciás problémák léphetnek fel
A kutyák számára nagyon fontos, hogy bizonyos szabályokat betartassunk velük, mert csak így alakulhat ki harmonikus kutya-gazdi viszony. Ha megengedjük az állatnak, hogy bármikor felugorjon az ágyra, amikor kedve van hozzá és velünk is aludjon, akkor azt az érzést keltjük bennük, hogy bármit megtehetnek. Éppen ezért egyéb dolgokban is kevésbé fognak ránk hallgatni, nehezebb lesz irányítani, nevelni őket. Ha engedély nélkül az ágyra ugranak, egy hangosabb "nem" kíséretében finoman tessékeljük le őket. Meg kell szokniuk, hogy bizonyos helyekre, például az ágyra csak akkor mehetnek, ha a gazdától engedélyt kaptak rá.
Forrás: care2.com