Az MTI-hez eljuttatott közleményük szerint a Primus Magán Egészségügyi Szolgáltatók Egyesületének tagjai az egészségügyi válsághelyzet idejére profit nélkül ajánlják fel kapacitásaikat az állami rendszerben leállt diagnosztikai, terápiás és rehabilitációs feladatok ellátására. A részletek kidolgozására az Egészségügyi Szolgáltatói Tanács létrehozását javasolják, és az egyesület szerint március közepén elkezdődhetne a közfinanszírozott betegek ellátása. Leitner György, az egyesület elnöke, az Affidea Magyarország vezérigazgatója azt közölte, hogy az egyesület tagjai egyhangúlag ajánlották fel segítségüket.
Mint arra az egyesület emlékeztetett: a védelmi intézkedések szigorításáról szóló, pénteken megjelent kormányrendelet szerint a veszélyhelyzet idején az országos kórház-főigazgató, kártalanítás mellett, határozattal bármely - nem állami vagy önkormányzati fenntartású vagy tulajdonú - egészségügyi szolgáltatót kötelezhet arra, hogy a koronavírus elleni védekezéshez szükséges ingatlan, valamint ingó eszközöket és felszereléseket a kijelölt állami vagy önkormányzati fenntartású vagy tulajdonú egészségügyi intézmény rendelkezésére bocsássa.
Azt kérik, tekintse őket partnernek az állam
Ennek kapcsán a magánszolgáltatók azt kérik, hogy az állam tekintse őket partnernek, hiszen nem csupán a rendeletben foglalt átirányítható szakemberek, eszközök és infrastruktúra biztosítására alkalmasak. Biztonságos, magas szintű ellátást nyújtó szakmai kompetenciaközpontok is, amelyek közvetlenül bevonhatók a közellátásba.
Magyarországon már ötféle vakcina érhető el az új típusú koronavírus ellen, nyugati és keleti egyaránt. De vajon mennyit számít, hogy ezek közül melyiket kapjuk meg? Cikkünkben elolvashatja a szakember véleményét.