Nem lassította az orvosok külföldre vándorlásának ütemét még a nemrég ígért béremelés sem, sőt: az év első felében még az addiginál is több ápoló és szülésznő hagyta el az országot - írja a Blikk cikkére hivatkozva az Index . Az Egészségügyi Nyilvántartási és Képzési Központ (ENKK) legfrissebb adatai szerint a 40 év alatti ápolók és orvosok között a legnagyobb az elvándorlók aránya, ők az itthoni bérük hatszorosát is megkapják külföldön. A legnépszerűbb célállomások az egészségügyi szakemberek körében az Egyesült Királyság, Németország, Svédország, Ausztria és Írország.
A kormány júniusban tett ígéretet az egészségügyben dolgozók béremelésére. 2016. szeptember 1-jétől a teljes munkaidőben foglalkoztatott szakorvosok és kórházi szakgyógyszerészek bruttó 107 ezer forint alapbéremelést kapnak, majd 2017. november 1-jétől a szakvizsgával nem rendelkező orvosok (rezidensek) és kórházi gyógyszerészek bruttó 50 ezer forintos béremelésre, a szakorvosok és kórházi szakgyógyszerészek pedig bruttó 100 ezer forintos alapbér-emelésre számíthatnak.
A tárgyalásokon résztvevő felek megegyeztek abban is, hogy a teljes munkaidőben foglalkoztatott egészségügyi szakdolgozók számára 2016. szeptember 1-jétől új egészségügyi szakdolgozói bértábla lép életbe, amely átlagosan bruttó 26,5 százalékos növekedést tartalmaz, ezt követően pedig évről évre fokozatosan nő a bérük. A program két év alatt 100 milliárd forintba kerül.
Forrás: Index