Heti 6 perc ugrálás ezt teszi velünk

Egy nemrégiben készült tanulmány szerint ha hetente háromszor 30 ugró mozdulatot végzünk, akkor ez segíthet megakadályozni az úgynevezett törékeny csontbetegség kialakulását.

Hogy működik a gyakorlat?

A Manchester Metropolitan University szakembere, Dr. Galin Montgomery 14, az 50-es éveiben járón nőn tesztelte, hogy valóban működik-e az ugrálós módszer. Szerinte ez azért is kényelmes, mert akár a saját otthonunk kényelmében is elvégezhető a gyakorlat, amire mindenkit bátorít is, mert a csontok egészségéhez nem feltétlenül elég, ha valaki csak alacsonyabb intenzitású mozgásformákat űz, ami különösen a nők esetében igaz.

Ezt teszi heti 6 perc ugrálás
Növeli a csontsűrűséget heti 6 perc ugrálás (Forrás: 123rf)

A kutatásban részt vevő nők a karlendítéssel kombinált ugrásokkal érték el a legjobb eredményt. A második leghatásosabbnak a valamilyen, kicsit magasabban lévő tereptárgyról való leugrás bizonyult. Bár a csontsűrűséget nem mérték, a leérkezéskor a csontokra gyakorolt behatás jelentős volt. Emellett az izmokra gyakorolt hatást is megmérték elektródák segítségével, és a kettő együttese a szakember szerint már elég ahhoz, hogy csonterősítő hatása legyen.

Minden nap tennünk kell azért, hogy minél nagyobb csonttömeget érhessünk el, és azt minél hosszabb ideig megőrizzük. A megelőzés pedig már gyermekkorban kezdődik. Legegyszerűbb eszköze a helyes táplálkozás és a megfelelő testmozgás. Mit érdemes ennünk csontjaink egészségéért? Kattintson!

Egy év után már tapasztalható a javulás

Dr. Montgomery szerint a gyakorlatok rendszeres végzése már egy év után körülbelül 2 százalékos csontsűrűség-növekedéshez vezethet, ami már elég lehet ahhoz, hogy hatékonyan csökkentse a csontritkulás , illetve a törékeny csontbetegség kialakulásának esélyét. A csontritkulás több százmillió embert érint világszerte. Közülük jóval több a nő, különösen a közvetlenül menopauza előtt, alatt vagy után lévő korosztályból.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Nőknél gyakoribb

Kutatások szerint a csontritkulás az 50 év fölötti nők körülbelül egyötödét érinti, míg a férfiaknak csupán 7 százalékát. Az 50 éves kor fölött lévő nők töréses baleseteinek hátterében gyakran a törékeny csontbetegség áll. Habár a rendszeres testmozgás közismerten segít megerősíteni a csontokat, a középkorú nőknek a munka, a háztartás és a gyereknevelés mellett gyakran nem marad már erre elég ideje. Éppen ezért számukra különösen jó hír, hogy már kevés, de rendszeres, magas intenzitású testmozgással is nagyon sokat tehetnek csontjaik egészségéért. Hetente háromszor két perc folyamatos ugrálás elég lehet - de aki korábban egyáltalán nem mozgott semmit, mindenképpen kérje ki előtte az orvosa véleményét.

Forrás: dailymail.co.uk

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet. Délelőtt a csapadékzóna tovább halad kelet felé, amely az északi, északkeleti tájakon még kisebb havazást, délebbre esőt, havas esőt egyaránt okozhat. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél nagy területen megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.