Tartja magát a tévhit, hogy ha mindig körömlakkot viselünk, az egyfajta védelmet ad a körömnek. Valójában ezt egyetlen kutatás sem támasztja alá. Sőt, egyes szakértők szerint a rendszeres lakkozás hosszú távon hozzájárulhat ahhoz, hogy a lakkban lévő vegyi anyagok mélyebbre ivódjanak a körömbe, és ennek elszíneződés, illetve a köröm lemezesedése és repedezése lehet a következménye. Éppen ezért érdemes rendszeresen körömlakkmentes időszakokat beiktatni – írta meg a brightside.me.
Szintén fontos, hogy ügyeljünk körmeink hosszára. Érdemes csipesz vagy olló helyett inkább reszelőt használni, mivel ez kevésbé károsítja a körmöket. A reszelőt mindig egy irányba mozgassuk ahelyett, hogy előre-hátra húzogatnánk. Mosogatáshoz és takarításhoz pedig mindig viseljünk gumikesztyűt: ezáltal nemcsak a felázástól, hanem a különféle vegyi anyagok káros hatásaitól is megkímélhetjük magunkat.
Táplálkozásunkban érdemes rendszeresen rizst fogyasztani, mivel ebben a gabonafélében számos olyan tápanyag van, amely a bőr és a körmök egészségének is jót tesz. A C-vitamin ugyancsak fontos a haj, a bőr és a köröm egészségéhez egyaránt. Segíthet a körömnövekedés serkentésében, ha rendszeresen frissen facsart narancslébe áztatjuk kezünket 5-10 percre. Ezután viszont mindig mossunk alaposan kezet, és használjunk kézkrémet.
A különféle körömerősítő lakkok, gélek használata hosszú távon kontraproduktívvá válhat. Bár valóban keményebbé teszik a körmöket, egyben egy idő után ki is szárítják, amitől meggyengülnek és törékenyebbé válnak. Az viszont jót tehet, ha időről időre bekenjünk körmeinket egy kevés vazelinnel, mivel ez segít a körmökben és a körömágy bőrében tartani a nedvességet. Kúraszerűen egy-egy hétig akár naponta alkalmazhatjuk: kenjük be vele a körmöket és körömágyat, majd 3-5 perc után mossuk le.