Hogyan ápoljuk télen a száraz bőrt?

A téli időszakban még az egyébként normál ápolást igénylő bőr is érzékenyebbé válhat, éppen ezért fontos, hogy ezekben a hónapokban még jobban odafigyeljünk ápolására.

Szinte minden évszakban vannak olyan környezeti faktorok, amelyek érzékennyé tehetik bőrünket. Míg nyáron például a forróság és a velejáró túlzott verejtékezés okozhat problémát, addig most, a téli időszakban több, egyszerre fennálló tényezővel is számolni kell.

Téli kihívások

A hideg levegő, a központi fűtés és a kinti-benti hőmérséklet közti jelentős különbség mind-mind hatással vannak bőrünkre: csökkentik nedvességtartalmát, aminek hatására bőrünk legfelső rétege könnyen kiszáradhat. A száraz bőr pedig hajlamos berepedezni, kipirosodni és az ekcémás , rozáceás panaszok is könnyebben megjelennek.

Télen könnyebben kiszáradhat a bőrünk
Télen könnyebben kiszáradhat a bőrünk

Bőrápolás télen

A téli bőrápolás során a legnagyobb hangsúly a megelőzésen kell, hogy legyen, vagyis arra kell törekednünk, hogy megakadályozzuk bőrünk kiszáradását. Ennek érdekében érdemes például párásítani környezetünk levegőjét: működtethetünk hidegpárásítót a lakásban, de az is hasznos lehet, ha egyszerűen csak egy nedves törölközőt teszünk a fűtőtestre. Arra is ügyeljük, hogy az arctisztítás és -krémezés során ellensúlyozzuk a külső ártalmakat, ne pedig felerősítsük őket, azaz ne szárítsuk még inkább a bőrünket. Az alkoholos arclemosót cseréljük alkoholmentesre, és a magas víztartalmú készítmények helyett válasszunk zsírosabb, sűrűbb állagú vitaminokat tartalmazó arckrémet a bőrtípusunknak megfelelően. A testápolót érdemes közvetlenül fürdés után felvinni az enyhén nedves bőrre, mert így még a felületi nedvességet is magába zárja majd. Az illatosított krémeket azonban érdemes kerülni, azok ugyanis irritálhatják az érzékeny bőrt.

A száraz bőr általában ártalmatlan, és rendszeres testápoló használatával orvosolható. Ha azonban mégsem így van, akkor érdemes lehet orvoshoz fordulni, mivel ez a tünet akár valamilyen betegséget is jelezhet. Részletekért kattintson !

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Bár a kinti hideg után jól tud esni egy forró vizes fürdő, azt tartsuk észben, hogy a túlságosan meleg víz igencsak szárítja a bőrt - főleg, ha mellé még szappant is használunk. Jobban tesszük, ha inkább veszünk egy langyos vizes gyors zuhanyt, amihez kifejezetten hidratáló tusfürdőt használunk.

Az UV-védelemről főleg nyáron esik szó, pedig a téli hónapokban is védeni kell bőrünket a napsütéstől. A mindennapokban érdemes UV-szürővel is ellátott nappali krémet használni, ha pedig síelni megyünk mindenképpen vigyünk magunkkal naptejet is.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.