Mint azt Kiss Gergely, az Életmódváltók szakértője a WellnessCafénak elmondta, az egyik legtipikusabb hiba a türelmetlenség. "Már egy hét után mindenki azt szeretné látni, hogy izmos, feszes, formás, zsírmentes - de ahogy a felesleges kilók sem 2 hét alatt jöttek fel, nem is 2 hét alatt mennek le" - mutatott rá a személyi edző. Hozzátette, a változásokat nem lehet sürgetni, előbb-utóbb azonban a kitartó munka mindig meghozza a gyümölcsét.
Ugyancsak gyakran fordul elő, hogy az életmódváltók irreális célokat tűznek ki maguk elé. Nem látják helyesen a saját állapotukat és adottságaikat, ráadásul olyan példaképeket állítanak maguk elé, akik adott esetben kifejezetten abból élnek, hogy tökéletessé formálják a testüket, így filmsztárokat, fitneszmodelleket vagy testépítőket. Szintén nem szerencsés, ha egy kezdő futó azonnal be szeretne nevezni egy néhány héttel később esedékes maratonra. Fontos tehát, hogy a céljainkat - egészséges önkritikával - mindig saját magunkhoz igazítsuk, majd igyekezzünk azokat fokozatosan, lépésről lépésre elérni.
Miért nem jó megoldás, ha egy előre eltervezett dátumra szeretnénk csúcsformába hozni magunkat? Mekkora bajt eredményezhet, ha átesünk a ló túloldalára, ezáltal nem fordítunk elég időt a pihenésre az edzések mellett? Az életmódváltás leggyakoribb buktatóiról bővebben a WellnessCafé cikkében olvashat.