"A zsírégetés nehéz folyamat, méghozzá azért, mert testünk számára a zsír a biztos energiatartalék, ezért igazából nem akar megválni tőle, ragaszkodik hozzá" - fogalmazott Kiss Gergely, az Életmódváltók program szakértője a WellnesCafénak . Hozzátette, hogy a testzsírt teljesen nem is szabad leadni, viszont lecsökkenthetjük a mennyiségét egészséges szintre.
Tévhit ugyanakkor, hogy a mozgással közvetlenül a zsírraktárainkat használnánk fel, hiszen testünk ilyenkor elsősorban a szénhidrátokból szerez energiát. A zsírégetés a pihenés időszakában zajlik igazán intenzíven. Az izomsejtek regenerálásához szükséges energia már a raktárakból érkezik, és bár a zsírsejtek nem tűnnek el végleg, kiürülve csökken a térfogatuk.
A sport mellett a kiegyensúlyozott diéta is éppúgy fontos az egészséges fogyás szempontjából. Hiába csökkentjük le kalóriabevitelünket a szükséges szint alá, rendszeres testmozgás és fehérjebevitel nélkül a szervezet az izmokat fogja energiaforrásként hasznosítani. Magyarul a testsúly csökkenése ellenére sem lesz testünk tónusos, formás. Arról nem is beszélve, hogy a kalóriamegvonás hatására lassul az anyagcsere, elősegítve ezáltal a raktározási folyamatokat. Könnyen áteshetünk tehát a ló túloldalára.
Kiss Gergely kifejtette, az optimális zsírégetéshez érdemes vegyesen végezni súlyzós és kardióedzéseket. Utóbbi az anyagcserét támogatja, míg a súlyokkal végzett gyakorlatok az izmok fejlesztéséhez és a zsírraktárak hasznosításához szükséges regenerációs folyamatok beindításához járulnak hozzá érdemben.
Hányféle típust ismerünk a testzsírok között? Mi a normális testzsírszázalék? A személyi edzővel készült teljes interjút ide kattintva olvashatja el.