A vizsgálatban 65 éves kor fölöttiek szerepeltek; mindannyian rendszeresen mozognak: van, aki fut, és van, aki gyalogol - legalább heti három alkalommal és minimum fél órát. A vizsgálat eredményei azt mutatták, hogy azoknál, akik rendszeresen futnak , kevésbé valószínű, hogy megjelenik az életkorral együtt járó fizikai gyengülés a gyaloglásban, mint azoknál, akik rendszeresen gyalogolnak. Az eredmények a kocogás időskori jótékony hatásaira hívják föl a figyelmet.
A vizsgálatban résztvevőknek egy futópadon kellett háromféle sebességgel gyalogolniuk: 2,6 km/h-val, 4,5 km/h-val és 6,3 km/h-val. Mozgásuk közben figyelték az oxigénfogyasztásukat és a szén-dioxid leadásukat. Az eredmények szerint az idősek közül a rendszeresen futók 7-10 százalékkal hatékonyabban gyalogoltak - azaz körülbelül úgy, ahogyan a huszonévesek.
Azt azonban egyelőre nem tudják biztosan a kutatók, hogy mi a magyarázata annak, hogy a rendszeresen futók hatékonyabban gyalogolnak . Feltételezésük szerint a különbség összefüggésben áll a sejtekben található mitokondriumokkal (ezek a sejtalkotók fontos szerepet játszanak a sejtlégzésben). Azoknak ugyanis, akik rendszeresen edzenek, egészségesebbek a mitokondriumaik. A jövőben a kutatók azt fogják megvizsgálni, hogy aerob edzések (amilyen az úszás vagy a kerékpározás) szintén együtt járnak-e a fizikai teljesítmény kiváló szintjével.