Kiderült, meddig marad a jó idő (2019.04.01.)

Napos, csapadékmentes idővel indul a hét, a legmelegebb tájakon a 20 fokot is meghaladhatja ma és holnap a legmagasabb nappali hőmérséklet.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat ( OMSZ ) előrejelzése szerint napos, gomolyfelhős időre van ma kilátás, és bár csapadék nem lesz, az északkeleti szél azonban nagy területen megerősödik. Napközben a hőmérő higanyszála a legtöbb helyen 17-22 Celsius-fokig kúszik majd fel, az északkeleti megyékben azonban ennél némiképp hűvösebb, 15-16 fokos maximumok várhatók.

Agrion típusú, hatsoros, szemenkénti vetésre alkalmas gép napraforgót vet Orosháza határában 2019. március 29-én. A kedvező időjárást kihasználva megkezdődött a napraforgó vetése Békés megyében.
A napokban megkezdődött a napraforgó vetése Békés megyében. Fotó: MTI/Rosta Tibor

Felhősödésre és csapadékra éjszaka sem kell számítani, ahogy eleinte kedden is napsütés várható, délutántól viszont nyugat felől megnövekszik a fátyolfelhőzet. Emellett megélénkül, illetve helyenként meg is erősödik a keleti szél, a hőmérséklet pedig 16-22 fokig melegszik napközben.

A hét közepétől már számíthatunk némi csapadékra, mi több, még szombaton is kialakulhat elszórtan eső, zápor. Számottevő lehűlés ugyanakkor nem lesz, sőt, a levegő hőmérséklete várhatóan éjszakánként sem süllyed fagypont alá.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
kávé
Módosíthatja a gyógyszerek hatását a kávé – Mutatjuk, mely esetekben nem árt az óvatosság
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
újraélesztés
Összeesett a férfi, leállt a légzése – segítségnyújtás helyett többen is fotózni kezdték
Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -1 °C

Általában borult, párás, ködös idő várható, azonban helyenként időszakosan vékonyodhat, szakadozhat a felhőzet. A szitálás, ónos szitálás mellett továbbra is helyenként gyenge eső előfordulhat. A délies szél gyenge lesz.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire -3 és +3 fok között alakul, de a kevésbé felhős részeken ennél pár fokkal hidegebb is lehet. Ma kettős fronthatás várható, egy mediterrán ciklon érkezése miatt.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!