Hanghullámokkal segít az elalvásban ez a fejpánt

Különleges eszközt fejlesztett ki egy neurotechnológiai vállalat, amely jelentősen segíti használóját az elalvásban. A fejpánt hanghullámokat kibocsátva sarkallja megnyugvásra az agyat.

Az Elemind készülékét mindeddig több mint száz önkéntesen tesztelték. A klinikai kísérletek tanúsága szerint a résztvevők háromnegyede hasznosnak találta: segítségével átlagosan 48 százalékkal gyorsabban aludtak el, mint egyébként szoktak. Mint azt a Business Wire írja, egy alapvetően kényelmes, puha, könnyű és rugalmas, alvás közben viselhető fejpántról van szó. Az ötévnyi fejlesztési munka nyomán kialakított eszköz elektroenkefalográfia (EEG) révén folyamatosan nyomon követi a felhasználó agyhullámait, majd az azokban megmutatkozó egyedi mintázatokat feltárva hanghullámokat bocsát ki, hogy elősegítse a váltást az agy ébrenléti és alvó állapota között.

Meredith Perry, az Elemind társalapítója és ügyvezetője szerint a készülék lehetőséget nyújt arra, hogy a felhasználók maguk döntsenek arról, mikor szeretnének el- vagy visszaaludni, legyen szó akár éjszakai pihenésről, akár napközben sziesztáról. „Úgy működik, mint egy zajszűrő az agy számára. Kikapcsolhatjuk vele a világot, a stresszt és gyorsabban álomba merülhetünk” – fogalmazott Perry. A fejpánt nagy előnye, hogy – ellentétben a széles körben használt altatószerekkel – valós időben követi az agyműködést, és célzottan képes alvásra sarkallni felhasználóját. Mindezt gyógyszerhasználat és potenciális mellékhatások nélkül.

A készülékhez egy okostelefonos applikáció is tartozik, amelynek használata azonban a kezdeti beállítások elvégzését követően teljesen opcionális. Ezzel együtt a legtöbb olyan analitikai információt képes megjeleníteni, amelyeket a népszerű alvásfigyelő eszközök is: átlagos alvásminőséget, -tartamot, az elalváshoz szükséges időt, az egyes alvásszakaszokban eltöltött idő hosszát és az alvás közbeni mozgásokat egyaránt. Az adatok minél hatékonyabb összegyűjtését mesterséges intelligencia segíti. A fejlesztőcég elmondása szerint a fejpánt energiaforrása egész éjszakára elegendő energiát biztosít a készülék működéséhez, napközben pedig USB-C kábelen keresztül tölthető.

Az Elemind fejpánt nem minősül gyógyászati segédeszköznek. A gyártó tervei szerint már az idei évben forgalomba kerül az Egyesült Államokban. Az ára 349 amerikai dollár, azaz átszámítva mintegy 128 ezer forint lesz.

Borítókép: Business Wire

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
kávé
Módosíthatja a gyógyszerek hatását a kávé – Mutatjuk, mely esetekben nem árt az óvatosság
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
újraélesztés
Összeesett a férfi, leállt a légzése – segítségnyújtás helyett többen is fotózni kezdték
Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -1 °C

Általában borult, párás, ködös idő várható, azonban helyenként időszakosan vékonyodhat, szakadozhat a felhőzet. A szitálás, ónos szitálás mellett továbbra is helyenként gyenge eső előfordulhat. A délies szél gyenge lesz.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire -3 és +3 fok között alakul, de a kevésbé felhős részeken ennél pár fokkal hidegebb is lehet. Ma kettős fronthatás várható, egy mediterrán ciklon érkezése miatt.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!