Mit tegyünk feltétlenül az úti patikánkba? Kilenc pontba sűrítettük.
- Lázmérőt, láz- és fájdalomcsillapítót - célszerű olyat vinni, amit már kipróbáltunk és biztosan működik. Ne az utazáson kezdjünk el kísérletezni!
- Valamilyen probiotikumot, mely az immunrendszer szempontjából jótékony baktériumokat tartalmaz, így erősíti a védekező képességet. Mindez persze nem jelent teljes védettséget.
- Ha érzékeny a gyomrunk, gondoskodjunk megfelelő készítményről. Enyhébb tünetek esetén a gyógyszerekre alternatívát jelenthet néhány gyümölcs is, mint például a banán és az alma, melyek magas pektin tartalmuk miatt megkötik a folyadékot a bélrendszerben.
- Szúnyogriasztót, illetve csípés utáni, viszketéscsillapító gélt, mely allergiás reakció esetén is jól jön, és ha már allergia, ne feledkezzünk meg a kalciumos pezsgőtablettáról sem.
- B6-vitamint, melyet hatékonyan alkalmazhatunk a hányás csillapítására.
- Ne feledkezzünk meg a bőr védelméről, gondoskodjunk napozó- és napozás utáni krémről, valamint égési sebek elsődleges ellátására szolgáló termékről.
- Kisebb balesetek ellátásához szükséges sebfertőtlenítő, steril géz, sebkötöző és mindenképp tegyünk a csomagunkba vízhatlan sebtapaszt.
Kullancsveszély erdőn, mezőn, nagyvárosban - Gondoskodjunk előre a rendszeresen szedett gyógyszereinkről, mint például a fogamzásgátló tabletta, hiszen nem mindenhol kapható minden termék. Egy ilyen készítmény hiánya számos kellemetlenséget, feszültséget okozhat és beárnyékolhatja az üdülés élményét.
- Az egyik ilyen veszély a minden évben visszatérő mumus: a kullancs, ami állandó rizikót jelenthet az egész család számára. Éppen ezért érdemes időben felkészülni, mert biztonságot a védőoltás nyújthat, de legyen nálunk kullancskanál is!
Ha fenti tanácsok szerint járunk el és figyelmesen pakolunk az út előtt, akkor garantáltan remek időtöltésben lesz részünk, és a kellemetlenségeket magunk mögött hagyva csak a jó dolgokkal foglalkozhatunk!