Sőt mi több, a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy a vezetés közbeni sms-írás hatására az átlagos tinik vezetési technikája is a (ADHD) társaik szintjére csökkent, mindez pedig arra figyelmeztet, hogy sofőrként bárki számára veszélyekkel jár a megosztott figyelem.
A fenti vizsgálat során a szakemberek összesen hatvanegy 16-17 éves fiatal autóvezetőt kísértek figyelemmel, akiknek nagyjából a felénél jelentkezett a hiperaktivitás. Valamennyiüket megkérték, hogy negyven percen át vezessenek egy autó szimulátort, az idő felében városi vagy vidéki körülmények között teljes zavartalanságban, kétszer tíz percen át pedig úgy, hogy egy másik szobában tartózkodó kutatóval kellett telefonon beszélniük, illetve szöveges üzeneteket váltaniuk.
Az eredmények azt mutatták, hogy a figyelemzavaros-hiperaktív (ADHD-s) fiatalok eleve rosszabbul vezettek, nehezebben maradtak a saját sávjukban, és nehezebben tartották a sebességüket, ám amikor vezetés közben még sms-t is kellet írniuk, a mobilt , ha az azt érzékeli, hogy az autó mozgásban van. Emellett egy olyan szemkövető eszköz is nagy segítséget jelenthetne, amely automatikusan riaszt, vagy rezegtetni kezdi a sofőrülést, ha a vezető két másodpercnél tovább leveszi a szemét a forgalomról.