Metróállomáson alvó fiatalok, pár hónapos unokájukat kimenekítő nagyszülők, harcba induló szerelmüktől búcsúzó nők és a háborús időkben is játszani képes gyerekek - az elmúlt hetek megrázó valósága képekben.
Két héttel ezelőtt, február 24-én Oroszország inváziót indított Ukrajna ellen. Azóta már nagyjából kétmillió ember menekült ki az országból, jellemzően Szlovákiába, Lengyelországba, illetve Magyarországra is. Sok nagyszülő és anya alig pár hónapos gyermekekkel indult útnak, miközben a férfiaknak maradniuk kellett, hogy megpróbálják megvédeni az országukat. Az alábbiakban megérintő fotókat mutatunk.
5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről
Az iskolás gyerekeknek a történelemkönyvekből már ismerős lehet a háború kifejezés, de abban aligha van gyakorlatuk, hogy a Magyarország szomszédságában zajló fegyveres összecsapások okozta érzelmi stresszt és félelmet hogyan kezeljék. A nyugalom és a biztonságérzés megteremtése, illetve a kérdések megválaszolása elsősorban a szülők dolga, még ha ez nem is olyan egyszerű feladat.
Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.