Vörös tenyerek
Ez a tünet gyakran májproblémákra utal, különösen 50 év feletti életkorban. A vörösség általában a tenyér külső széleinél jelentkezik, és egy olyan hormonális változás okozza, amelynek hatására kitágulnak a vérerek. Reumatoid arthritisz is okozhat hasonló tüneteket.
Tenyérizzadás
Okozhatja izzadásra való fokozott hajlam, stressz, de túlműködő pajzsmirigy is. Utóbbi esetén próbálkozzunk erős, gyógyszertári izzadásgátló használatával addig is, míg nem sikerül szakember segítségét kérni a gyógyulásban. Emellett fogyasszunk kevesebb alkoholt és próbáljuk enyhíteni a mindennapi stresszt.
Érzéketlenség, zsibbadás
Ilyen panasz például olyankor fordulhat elő, ha alvás közben elfeküdtük valamelyik ideget a kezünkben. Súlyosabb esetekben viszont cukorbetegség, vészes vérszegénység , ínhüvelygyulladás, vénás trombózis is állhat a háttérben, tehát ha az érzéketlenség tartóssá válik, forduljunk orvoshoz.
Száraz bőr
Okozhatja tartós dehidratáció, de akár ösztrogénhiány is, például menopauza idején. Igyunk sok vizet, hidratáljuk a bőrt rendszeresen, az étrendünkbe pedig kerüljenek rendszeresen olajos magvak és zsírosabb húsú halak.
Gyenge körmök
Nagyon gyakran utal cinkhiányra , ilyenkor segíthet, ha táplálékkiegészítővel pótoljuk ezt a fontos ásványi anyagot, illetve több zabpelyhet, diófélét eszünk.
Dobverőujjak
Ha az ujjunk a hegye felé kiszélesedik, az azt jelentheti, hogy a testünk oxigénhiányos, ami komolyabb betegség, például szívbetegség vagy akár rák tünete is lehet. Ha ilyesmit tapasztalunk, haladéktalanul forduljunk orvoshoz.
Forrás: brightside.me