Az idősek szenvednek a legtöbbet az ágyi poloska okozta kellemetlenségektől, hivatkozik a rovarirtók tapasztalataira a 24.hu . A fővárosi panelházakban történő poloskairtások közel ötven százaléka a nyugdíjasoknál történik, az idősek ugyanis gyakran csak akkor veszik észre, hogy baj van, ha már nagyon elfertőződött az otthonuk. Az érintettek akár több hónapon vagy éven át is együtt élhetnek az ágyi poloskákkal .
A probléma egyik fő forrása, olvasható a cikkben, hogy a legtöbb nyugdíjas egyedül él, így az irtással kapcsolatos óv- és utóintézkedések komoly megterhelést jelentenek a számukra. Főleg anyagi értelemben, egy poloskairtás ugyanis közel 30.000 - 40.000 Ft-ba is belekerülhet, ezt a váratlan kiadást pedig sokan nem tudják azonnal rendezni. A spórolás azonban amellett, hogy hosszú távon még több munkával és pénzzel jár, megnöveli a fertőzés elterjedésének esélyét. Tovább rontja a helyzetet, hogy a tapasztalatok szerint a házilagos módszerek nagyon megterhelőek az idősek számára.
Mit tehetünk?
A szakértő azt javasolja, ha van olyan idős rokonunk, aki egyedül él, legalább félévente nézzük át az ágyát és környékét, vagy akár aludjunk is nála egy éjszakát, így időben fény derülhet a fertőzöttségre. Sokat segíthet az is, ha csökkentjük a hálószobájában lévő zsúfoltságot. Amennyiben nincs időnk a rendszeres látogatásra, kérjük meg a lakóközösséget, hogy segítsenek az ellenőrzésben.