Tévhit: az ételmaradékokat nyugodtan megetethetjük a kutyával
Az emberi fogyasztásra alkalmas ételek közül nagyon sok egyáltalán nem tesz jót a kutyák szervezetének. A romlott étel nem való kutyáknak, és nem ehetnek például szőlőt, mazsolát, mert károsíthatja a veséjüket. A kisebb csirkecsontok pedig a beleiket lyukaszthatják át. A csokoládé sem egészséges számukra. A felelős állattartás része, hogy csak akkor tartsunk kutyát, ha biztosítani tudjuk számára a megfelelő élelmezést.
Tévhit: a macskáknak tejet kell adni
A tehéntej valójában kifejezetten egészségtelen a cicáknak, különösen napi szinten. Sem a macskák, sem a kutyák nem tudják megfelelően megemészteni a tejet és a tejtermékeket, hasmenésük lehet tőle vagy kihányhatják. Számukra a víz a megfelelő folyadék, illetve kismacskák kaphatnak speciális, számukra készült ún. "cicatejet".
Tévhit: ha a kutyánk orra meleg, akkor beteg
Nem ez a megfelelő módszer egy kutya egészségi állapotának meghatározására. Keressük inkább az olyan tüneteket, mint a levertség, a kedvetlenség, az étvágytalanság, a köhögés, a hányás , a hasmenés, a szokatlan inaktivitás. A kutya orrát akkor is melegnek érezhetjük, ha sokáig volt a napon, és a kutyák normál testhője is magasabb az emberénél.
Tévhit: a lakásban tartott állatoknak nincs szükségük oltásra, ivartalanításra
Ez sem igaz. Oltásokra mindenképpen szükség van, hiszen ha az állat nem is hagyja el a lakást, gazdája igen, és ő számos kórokozót behozhat, amely oltás nélkül veszélyes a kedvencére. Az ivartalanítással pedig megkímélhetőek az állatok a tüzeléssel, párzási ösztönökkel járó kellemetlen tünetektől, esetleges betegségektől. Ráadásul attól sem kell tartanunk, hogy ha véletlenül megszökik, akkor néhány hónap múlva esetleg nem kívánt szaporulattal lepi meg a családot.
Forrás: rodalesorganiclife.com