Hamarosan migrénünk lesz
A tudomány jelenlegi állása szerint nincs pontos válasz arra, hogy mi okozza a migrénes fejfájást és rohamokat. Az azonban egészen biztos, hogy hányinger, hányás, hang-, illetve fényérzékenység kíséri, illetve előzi meg ezeket. Szakértők szerint ebben a szerotonin komoly szerepet játszik, illetve olyan elmélet is van, amely szerint a migrén a belső fülre hatva egyensúlyzavarokat okoz.
Szorongunk, stresszelünk
A szorongás és a stressz hatására a vér a szervekből az izmokba áramlik. Ez hatással van az emésztőrendszerre, így hányingert okozhat. Ráadásul ilyenkor kortizol és epinefrin is kerül a vérbe, melyek megnövelik a gyomor-összehúzódások számát, ami szintén émelygést okozhat.
Folyadékhiányunk van
Ha a szervezetben nincs elegendő folyadék ahhoz, hogy rendben ellásson minden fontos funkciót, a test a vért a fontosabb szervekhez, például az agyhoz és a szívhez irányítja. Ilyenkor gyakran megesik, hogy az emésztőrendszer vérellátottsága annyira lecsökken, hogy hányingert, illetve hasi fájdalmat tapasztalunk.
Alacsony a vércukorszintünk
Ha vércukorszintünk túlságosan lecsökken, akkor bizonyos hormonok szintje megnő a szervezetben, hogy serkentse a glükóztermelést. llyenkor a gyomrot olyan ingerek érik, amelyek émelygést és hányingert is okozhatnak.
Allergiásak vagyunk
A viszkető szemek és garat, illetve az állandó tüsszögés hatására termelődő nyák az ilyenkor szokásos orrdugulás miatt gyakran a torokba kerül. Ez irritációt, köhögést okozhat, és amikor a nyák a gyomorba kerül, akkor bizony sokaknál enyhébb vagy akár erősebb hányingert is kiválhat.
Forrás: prevention.com