Hányinger: így csillapíthatjuk otthon!

A hányinger nagyon gyakori tünet, melyet szédülés, izzadás, hidegrázás, fejfájás kísérhet, de nem feltétlenül végződik hányással. Általában nem jelent súlyos problémát, de igen kellemetlen és kimerítő lehet. Mit tehetünk ellene?

Természetesen érdemes először kideríteni, hogy pontosan milyen betegség áll a hányinger hátterében, mert az alapbetegség kezelésével a hányinger is elmúlik, vagy legalábbis jelentősen csökkenhet. A hányinger kezelésére számos gyógyszer is a rendelkezésünkre áll, de néhány egyszerű, otthoni módszerrel is enyhíthetjük a kellemetlen tüneteket.

A gyömbérről a legtöbb ember jól tudja, hogy nagyszerűen használható a különböző gyomorbántalmak ellen, így a hányingert is csökkenti. A gyömbérben található illóolajok és vegyületek hatással vannak nemcsak a gyomorra és a bélrendszerre, de az idegrendszerünkre is, ennek köszönhetően nyugtató hatásúak. A gyömbért ráadásul a várandós kismamák is használhatják a terhesség alatt fellépő, reggeli rosszullét ellen. Egy kis darab friss gyömbért pucoljunk meg, reszeljünk le, majd ebből egy teáskanálnyit forrázzunk le két deci vízzel. Fedjük le, hagyjuk hatni öt percig, majd tegyünk hozzá egy kevés citromlevet és mézet. Még melegen kortyolgassuk el.

Miért fogyasszunk minden nap gyömbért? A borsmenta nyugtató hatással van a gyomor nyálkahártyájára, így enyhíti a hányingert, és ehhez hozzájárul görcsoldó tulajdonsága is. Az egyik legegyszerűbb módszer, ha borsmentateát készítünk és ezt isszuk meg naponta két-három alkalommal, de az is segíthet, ha egy textil zsebkendőre cseppentünk néhány csepp borsmenta illóolajat, és ezt szagolgatjuk, ha ránk tör a rosszullét.

A citromban található hatóanyagok csökkentik a hányingert

A citromban található hatóanyagok csökkentik a hányingert A citromban található hatóanyagok szintén a segítségünkre lehetnek, főleg akkor, ha a hányinger mellé egyéb tünetek is társulnak, például fokozott gázképződés, puffadás vagy gyomorégés. Keverjünk össze egy teáskanál mézet és egy teáskanál citromot , majd ezt lassan szopogassuk el. A kortyonként megivott citromos víznek is hányingercsökkentő hatása van. Ha a hányinger olyan erős, hogy nem bírunk semmit lenyelni, vágjunk félbe egy citromot, és alaposan szagolgassuk meg. A citrom illata is segíthet a rosszullét elleni küzdelemben.

A kömény és az édeskömény egyaránt stimulálja az emésztőenzimek termelődését, nyugtatja a gyomrot és a beleket, segít a fokozott gázképződés és a puffadás enyhítésében. Mindkét növény magjából könnyen készíthetünk teát, ehhez egy teáskanál magot tegyünk egy bögrébe, forrázzuk le, majd fedjük le és hagyjuk tíz percig állni. Szűrjük le, majd lassan kortyoljuk el. A magokat se dobjuk ki, az elrágcsálásukkal is segíthetjük a szervezetünk öngyógyító munkáját.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +18 °C
Minimum: +9 °C

Délnyugat felől tovább folytatódik a felhősödés, ezzel együtt a csapadékhajlam is fokozatosan növekszik. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra