Változások a testsúlyban
Az alulműködő pajzsmirigy lelassítja az anyagcserét , ami miatt hízás következik be, túlműködő pajzsmirigy esetén pedig ennek az ellenkezője. Bármennyire örülünk is a fogyásnak, menjünk orvoshoz, ha túl hirtelen történik - illetve anélkül, hogy bármit is változtattunk volna az életmódunkon.
Megváltozott székelési szokásos
Pajzsmirigy-alulműködés esetén az anyagcserelassulás miatt gyakorivá válhat a székrekedés, míg túlműködő pajzsmirigy esetén a székletürítés gyakorisága megnövekedhet és a széklet hígabbá válhat.
Kimerültség
Pajzsmirigy-alulműködés esetén az energiaszint alacsony: állandóan fáradtnak, kimerültnek érezhetjük magunkat, illetve minden hétköznapi tevékenység sokkal fárasztóbbnak tűnhet, mint korában. Pajzsmirigy-túlműködés esetén pedig gyakori, hogy egész nap úgy érezzük, mintha túl sok kávét ittunk volna - a nap végére pedig extrém módon elfáradunk.
Hangulatváltozások
Alulműködő pajzsmirigy esetén sokan tapasztalnak lehangoltságot, ingerültséget, depresszióra hasonlító tüneteket. A tünetek hasonlósága miatt gyakran keverik össze a két betegséget - ezért is érdemes inkább orvoshoz fordulni.
Változások a menzeszben
Pajzsmirigy-alulműködés során erősebb vérzést tapasztalhatunk a szokásosnál, míg a túlműködés a vérzés erősségének csökkenését, esetleg átmeneti elmaradását is okozhatja.
A bőr és a haj változásai
Pajzsmirigy-alulműködés esetén a haj és a bőr extrém módon szárazzá válhat, hajhullás pedig alulműködés és túlműködés esetén is előfordulhat.
Forrás: womenshealthmag.com