A tüdőrákok durva megközelítésben két nagy csoportba sorolhatók: kissejtes és nem kissejtes tüdőrák.
Kissejtes tüdőrák: egyik alcsoportját mikroszkópban mutatott képe alapján nevezik még zabszemsejtes ráknak is egyik alcsoportját. Ez a forma tüdőrákok 20 %-át teszi ki. Rendszerint sebészi kezelésre alkalmatlan, gyorsan szóródik, a daganat-terápiára azonban jól reagál.
Nem kissejtes rákok:
1. Laphámrák: korábban ez volt a leggyakoribb fajta, 5 éve a második helyre szorult vissza. Jellegzetesen a nagyhörgők rákja, jobbára férfiaknál fordul elő. Lokálisan terjedő, lassan növekvő rákfajta. Igen alkalmas sebészi kezelésre.
2. Mirigyrák: A nyáktermelő mirigyekből alakul ki, egyes típusai a tüdő léghólyagocskáiból eredhetnek. Elsősorban a kishörgőkben és a tüdőszövetben keletkezik. A leggyakrabban előforduló rákfajta, nőknél a leggyakoribb. Változó természetű, olykor sokáig a "helyén marad", máskor korán áttétet ad a nyirokcsomókba. Keletkezésének összefüggése a dohányzással kevésbé bizonyítható ill. nem olyan szoros.
3. Nagysejtes rák: ritkán előforduló (6-7 %), a kis hörgőkben keletkező fajta. Szövettanilag nagy, világos sejtek jellemzik.
Őszinte szavak a tüdőrákról I.
Őszinte szavak a tüdőrákról II.
Őszinte szavak a tüdőrákról III.
Őszinte szavak a tüdőrákról IV.
Őszinte szavak a tüdőrákról V.