A világon a magyarok aggódnak a leginkább az egészségügy miatt, méghozzá kiugrón nagy mértékben - derült ki a statista.com információellátó és statisztikai szolgáltatócég adataiból. Ez összefüggésben lehet a magyarok első számú vágyával, hogy egészségben élhessenek , amelyet a rossz ellátás és a rossz kilátások is veszélyeztetnek. A Statista az Ipsos Mori piackutató jelentését idézi, amely tavaly decemberben mutatta ki az aggodalmak riasztóan magas (22 százalékos) növekedést, amit valószínűleg a hosszú kórházi várólisták és a korrupciós beszámolók váltottak ki.
A magyarok aggodalmához hasonló mértékű a Lengyelországban tapasztalható, ahol az emberek 62 százaléka tekint félelmekkel az egészségügyi ellátásra, ami 10 százalékos növekedést jelent. A probléma nem új keletű, hiszen a PwC tanácsadócég már 2016-ban is azonosította, hogy a finanszírozás - azóta is megoldatlan - hiánya áll a háttérben.
Brazília lépett még fel a dobogóra az egészségügyért aggódók 46 százalékos arányával, amelyben itt is a finanszírozási nehézségek, valamint a Zika-vírus járványos terjedése miatti félelmek tükröződnek vissza. Érdemes megemlíteni még az Egyesült Királyságot, ahol az emberek ugyan büszkék az ellátórendszerükre (NHS), mégis 42 százalék aggódik az ellátás elégtelensége és költségessége miatt.
A mellékelt infografika bemutatja, hogy mely országokban a legnagyobb arányú az egészségügyi ellátás miatti aggodalom, s a magyarok milyen tényezők miatt tekintenek az egészségügyre nyugtalansággal.