Bár elméletek sokasága született már arra, hogy miért álmodunk , egyelőre még mindig nincs egy általánosan elfogadott magyarázat. De, hogy a vakok látnak-e álmunkban, arra több beszámolóból és tudományos kutatásból is ismerjük a választ - írja az index.hu , rögtön kétfelé is osztva az érintetteket.
Azok ugyanis, akik 5-7 éves koruk előtt vesztették el a látásuk , vagy eleve így születtek, nem tudhatjuk biztosan, hogy látnak-e. Ennek oka pedig szimplán az, hogy ha így is van, akkor sem tudják, hogy mi történik velük. Annyi bizonyos, hogy a hangok, illatok és érintések illúziója náluk sokkal erősebb. Ami azonban érdekes, hogy ebben a csoportban sokkal több embert gyötörnek rémálmok , mint a látókat vagy a későbbi életkorban megvakultakat.
"A rémálmok náluk négyszer olyan sűrűek, és visszatérő elem bennük az hogy eltévednek, elüti őket egy autó, vagy elveszítik a vakvezető kutyájukat" - olvasható a portál cikkében, amiből az is kiderül, hogy a 7 éves koruk után megvakult emberek álmai eleinte pont olyanok, mint a látóké, csak később kezdenek megfakulni, gyengülni annak vizuális részei.