Az influenza jellemzően egy hét alatt elmúlik, és súlyosabb tüneteket általában "csak" az első 2-3 napban lehet tapasztalni. Előfordul viszont, hogy még egy héttel a tünetek elmúlása utána is gyengék, kimerültek vagyunk. A Healthline segítségével most ahhoz adunk pár tippet, hogy minél előbb felépüljünk a betegségből.
Maradjunk otthon!
Jobb minden munkát, bevásárlást, ügyintézést, egyéb teendőt elhalasztani. Az a legjobb a szervezetünknek, ha pihenünk. Ráadásul a vírust sem terjesztjük, ha nem megyünk közösségbe.
Igyunk sok folyadékot!
Az influenza általában lázzal jár, ami izzadást jelent, illetve sokszor hányás és hasmenés is kíséri. A legjobb, ha vízzel, vagy teával pótoljuk az elveszített folyadékot.
Aludjunk minél többet!
A pihenéssel az alvással tehetjük a legtöbbet a szervezetünkért, hogy minél előbb megerősödjön. Feküdjünk le a megszokottnál korábban, illetve napközben is dőljünk le pár órára.
Könnyítsük meg a lélegzést!
A belégzést, és pláne a nyugodt alvást megnehezíti, ha az ember orra el van dugulva. Ezért érdemes lefekvés előtt egy forró fürdőt vagy zuhanyt venni, illetve tegyünk egy plusz párnát a fejünk alá, hogy könnyebben kapjunk levegőt.
Együnk egészségesen!
A friss gyümölcsök és zöldségek fontos vitaminokat, ásványi anyagokat és antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek erősítik az immunrendszert a vírus elleni küzdelemben.
Párásítsunk!
Egy párásító is sokat segíthet, mivel a száraz levegő csak tovább ront a tüneteinken.
Vegyünk vény nélkül kapható készítményeket!
A gyógyszertárak általában tele vannak megfázásos és influenzás megbetegedésekhez ajánlott gyógyszerekkel és egyéb készítményekkel. Sok vény nélkül is kapható, érdemes esélyt adni nekik.
Igyunk bodzateát!
A bodzateát évszázadok óta használják megfázás és influenza kezelésére, így érdemes kiegészítenünk vele a kezelésünket (de semmiképp se nyersen fogyasszuk bodzabogyókat, mert rosszullétet okozhatnak).
Együnk mézet!
A méz gyakori természetes gyógymód a torokfájás vagy a köhögés csillapítására. Egy bögre mézes tea pedig remek módja annak, hogy hidratáltak maradjunk, miközben az influenza tüneteit is kezeljük.
Beszéljünk az orvosunkkal!
Azoknak, akiknél fennáll annak a veszélye (például egy már meglévő betegség miatt), hogy az influenzának súlyos szövődményei alakulnak ki, érdemes vírusellenes gyógyszereket szedniük. Ezek azonban vényköteles készítmények, ezért mindenképpen érdemes elmenni orvoshoz, és megbeszélni vele a nekünk megfelelő kezelés módját.
Oltassuk be magunkat!
Érdemes még a szezon elején beoltatnunk magunkat, de akkor is megtehetjük, ha már túlestünk a betegségen, hogy más törzsek ellen is védelmet szerezzünk.
Legyünk pozitívak!
Ugyan nem könnyű, de próbáljuk megőrizni a pozitív hozzáállásunkat, mert ez is segíthet a gyógyulásban.