Bőr
Hólyagos a lábunk vagy vörös foltok vannak rajta? Ha igen, irány a cipőbolt és vegyünk egy olyat, ami kellően széles és kellően nagy, valamint nincsenek benne olyan varratok, amelyek feltörhetik vagy nyomhatják lábunkat.
Lábápolás
Egyenesen vannak levágva a lábkörmeink ? Jó, ha igen, ezzel ugyanis megakadályozzuk a benövéseket.
Az egészséges kutikulák védenek minket a baktériumoktól és a fertőzésektől, de vigyáznunk kell, nehogy túlnőjenek.
Rendszeresen használunk habköveket?
Ezzel ugyanis könnyen el tudjuk távolítani az elhalt bőrsejteket, tyúkszemeket , és ennek hatására az egészséges bőrsejtek könnyebben hidratálódnak.
Keringés
Milyen színűek a lábujjaink? Ha nem rózsaszínűek, hanem vörösek, lilák vagy kékek, az azt jelenti, hogy lábunk elfertőződött, megsérült vagy vérkeringési problémánk van – bármelyik is a háromból, azonnal látogassunk el az orvoshoz!
Nyomjuk meg ujjunkkal a nagylábujjunk körmét addig, amíg el nem fehéredik, aztán engedjük el. Milyen gyorsan tér belé vissza a szín? Ha 5 másodpercnél több kell ehhez, akkor előfordulhat, hogy keringési problémánk van – beszéljünk meg egy időpontot kezelőorvosunkkal!
Érzet
Futtassunk végig lábunk mentén egy ceruza radíros végét – a talpunkon, lábunk mindkét oldalán és a lábfejeken. Mindenhol ugyanúgy érződik? (A talpunk természetesen lehet csiklandós, azt kalkuláljuk bele.) Ha valahol gyengébben érezzük az érintést, azt okozhatja cukorbetegség , illetve idegsérülés – bármelyik legyen is az, látogassunk el az orvoshoz és számoljunk be neki problémánkról!
Hajlékonyság
Fel tudunk markolni egy kisebb törölközőt vagy egy üveggolyót a lábujjainkkal? Ha nem, nem gond – probléma nélkül tudunk javítani lábunk és lábujjaink hajlékonyságán, ha rendszeresen masszírozzuk őket – gyakoroljuk minden minden egyes nap, ez jót tesz a vérkeringésnek és a talpunknak is.
Forrás: www.prevention.com