Visszér
A visszerek tulajdonképpen megvastagodott vénák, amelyek nem csupán esztétikai problémát jelentenek. Ebben az állapotban ugyanis a vénák nem tudják kellő hatékonysággal a szív felé juttatni a végtagokból a vért. Hosszú távon komoly szövődmények kísérhetik, például nehezen gyógyuló fekély keletkezhet a lábon, sőt vérrög jöhet létre a szervezetben, amely akár halált is okozhat. A betegség hajlama öröklődő, életmódbeli változtatásokkal és orvosi beavatkozásokkal azonban enyhíthető .
Narancsbőr
A nők egyik leggyakoribb bőrproblémája a narancsbőr , amely tízből 8-9 nőnél jelentkezik az élete során. A kötőszövetekben megnövő zsírsejtek, illetve a felhalmozódó méreganyagok és folyadék miatt válik láthatóvá. Leggyakrabban a combokon, fenéktájékon, csípőn jelentkezik, de a felkaron és a hason is megjelenhet. Genetikailag öröklődik a hajlama, de a helytelen életmód - a túl sok só és finomított szénhidrát fogyasztása, a mozgásszegény életmód - is nagy mértékben szerepet játszik a kialakulásában, illetve bizonyos gyógyszerek, hormonkészítmények is előidézhetik. Nem minden esetben lehet teljesen eltüntetni, ha azonban az egészségtelen életmód tehető érte felelőssé, akkor rendszeres sporttal és megfelelő étkezéssel kezelhető.
Duzzadt lábfej
A kéz- és lábfej duzzanatáért a nyirokkeringési zavar következtében kialakult nyiroködéma is felelős lehet. Kutatások szerint négyszer gyakrabban fordulhat elő nőknél, mint férfiaknál. Primer, vagyis veleszületett változata a gyengébben fejlett nyirokrendszer és a kisebb számú vagy kórosan tág nyirokerek miatt alakul ki. A másodlagos nyiroködéma mögött pedig számtalan ok állhat a vénák betegségeitől gyulladásokon és bizonyos sérüléseken át akár daganatos betegségekig. Kezelésére nincsenek gyógyszeres lehetőségek, egyedül fizioterápiás, ödémaredukciós módszerekkel történhet.
Lábgomba
A lábgomba a leggyakoribb gombás fertőzés, amely minden második embernél élete során legalább egyszer kialakul. Gyakorlatilag bármely évszakban jelentkezhet, de nyáron, amikor több időt töltünk strandon, uszodában, valamivel nagyobb a kialakulásának esélye. A fertőzés leggyakrabban a lábujjak közötti részt, a köröm alatti területet, a körömágyat és a körmöt magát érinti. Súlyosabb esetben a fertőzés átterjedhet a talpra, illetve a talp oldalsó részére. Ezért a megelőzésben nagyon fontos, hogy fürdés után alaposan töröljük szárazra a lábujjak közötti részt.
Tyúkszem
A lábon képződő, elszarusodó kinövések nemcsak azért problémásak, mert nem szépek, de fájdalmassá is teszik minden lépésünket. A vírus okozta tyúkszem elsősorban fiataloknál fordul elő, míg az ortopéd problémák, lábtorzulás miatt kialakuló formája inkább az idősebbeket kínozza. A kinövések mérete néhány millimétertől egy centiig terjedhet, de előfordulhat, hogy egy nagyobb területen több vírusos szemölcs is "összefolyik". A sikeres kezelés alapja, hogy a kiváltó okokat azonosítsuk, hiszen ha lúdtalp vagy harántsüllyedés miatt fejlődött ki, a tyúkszemtapasz csak rövid távon jelenthet megoldást.