Korábban a Londoni Higiéniai és Trópusi Megbetegedések Intézetének felmérése azt mutatta, hogy a nők 16 százalékkal nagyobb valószínűséggel számoltak be influenzás tünetekről. 2012-ben is megkezdték az influenzával kapcsolatos felmérést, amelyben Nagy-Britannia minden részéről, az összes korosztályból gyűjtöttek adatokat, hogy feltérképezhessék a vírus terjedését.
Dr. Alma Adler, a felmérés vezetője elmondta, hogy az idei közvélemény-kutatással többet szeretnének megtudni a nemi különbségekről. "A legnagyobb kockázati tényező az, ha valakinek 18 éven aluli gyermeke van. A nőket éppen ezért jobban érinti az influenza."
John Oxford, a Queen Mary, University of London virológus professzora szerint valóban megfigyelhető különbség a két nem viselkedésében. A férfiak és a nők másképp élik át a megbetegedéseket, és másképp viselkednek rosszullét esetén. A férfiak a professzor szerint azt hiszik, hogy meg fognak halni, amikor rosszul érzik magukat, ezért lefekszenek, és elvárják, hogy a nők ápolják őket.
A Cambridge-i Egyetem korábbi kutatásából az derült ki, hogy a nők jobban képesek harcolni a fertőzések ellen, mint a férfiak. Az evolúciós tényezők és a hormonális különbségek valószínűleg fogékonyabbá teszik a férfiakat a fertőzésekre. Az állatvilágban is számos fajban a hímek számítanak a "gyengébb nemnek" immunrendszerük hatékonyságát illetően.
Ha azonban a gyermekek az influenza fő hordozói, nem logikus, hogy a nők vannak leginkább a frontvonalban? Oxford professzor szerint a férfiak is ugyanilyen valószínűséggel megfertőződnek. "Ha a szülők egy ágyban alszanak, és legalább nyolc órát töltenek ugyanabban a légtérben, az influenzavírus gyorsan átterjed a férjre is" - állítja.
A következő néhány hónapban tehát a férfiak és a nők esetében egyaránt fennáll az esélye annak, hogy megfertőződnek az influenzavírussal . A szakértők azt javasolják, hogy a kockázati csoportokba tartozó személyek feltétlenül védekezzenek a betegség ellen influenza védőoltással.