"Grafológiai" elemzés - egy kicsit másként

Olyan táblagépes alkalmazást fejlesztettek ki amerikai kutatók, amellyel a kézírás során használt kézizmok vizsgálatával lehet kimutatni a Parkinson-kórt és más neurodegeneratív megbetegedéseket.

A mozgató idegsejtek elektromos jelzések továbbításával utasítják az izmokat összehúzódásra. Az elektromiográfiai (EMG) vizsgálat az ilyen elektromos aktivitást rögzíti és vázolja fel táblázat formájában, hogy információt adjon a páciens izmairól és az azokat szabályozó idegsejtekről.

Az új diagnosztikai rendszerben a vizsgálati alany kezére EMG elektródákat csatlakoztatnak és kesztyűt húznak a kezére, hogy az elektródák a helyükön maradjanak. Az alany ezután egyszerű, sztereotipizált kézmozdulatok ismétlésével ír egy táblagép képernyőjére. Az írás két alapvető motoros összetevőből áll : a toll az ujjakkal történő erős megtartásából, valamint a kéz és az ujjak mozgatásából az írott szöveg megalkotásához.

A táblagépből és a felszíni EMG elektródákból is összegyűjtik az adatokat. Egy elemzőprogram hozza létre az izomtevékenység eredményét e kontrollált mozgássorozat alatt, és kimutatja a lényeges különbségeket a Parkinson-kóros betegek és az egészséges idős kontroll alanyok írása és írási viselkedése között. Ennek segítségével az orvosok kimutathatják és tanulmányozhatják a Parkinson-kórt és az ehhez hasonló neurodegeneratív betegségeket.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Az új rendszert a Norconnect Inc. vállalat szakemberei fejlesztették ki Michael Linderman vezetésével. További részletek a szaklapban megjelent tanulmányban olvashatók.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.