„Csak erősen menstruál” – mondták az orvosok a méhnyakrákos nőnek

Fél éven keresztül járt különféle kórházakba, ahol nem vették komolyan a tüneteit. Minden alkalommal hazaküldték, mondván, csak erős menstruációja van. Kiderült: négyes stádiumú rákkal küzd, ami addigra már szétterjedt a testében.

Emma McQuitty-nél négyes stádiumú méhnyakrákot diagnosztizáltak, miután ötször küldték haza a sürgősségiről, és az orvosok azt mondták neki, hogy csak erős menstruációja van. Az észak-belfasti anyuka esetéről a Mirror számolt be.

Fél éven át nem vették komolyan

Emma februárban kért először segítséget a belfasti Mater Hospital sürgősségi osztályán elhúzódó vérzése miatt. Innen hazaküldték, mondván csak erős a menstruációja. Annak ellenére, hogy állapota miatt ezt követően többször is felkereste a Mater és a Royal Victoria Kórház sürgősségi osztályát, többször is elutasították, és ugyanazzal a diagnózissal, menorrhagiával, vagyis erős menstruációval küldték haza. Emma azt állítja, hogy ezekben a kínzó hónapokban csak egyszer kértek tőle vizeletmintát, és nem végeztek további vizsgálatokat. Júliusra Emma állapota jelentősen romlott, a súlyos fájdalom miatt már mozogni sem volt képes.

Ha az orvosok korábban meghallgatták volna az aggodalmaimat, talán most nem lenne ennyi daganatom, amivel meg kell küzdenem.

Miután egy rokona rábeszélte, hogy keressen fel egy másik intézményt, az Ulster Kórházban megrázó diagnózist kapott: négyes stádiumú rákkal küzd. Közben a romló egészségi állapota miatt veseelégtelenséggel és szepszissel is szembe kellett néznie. Most egy kemoterápiával és más kezelésekkel járó hosszú küzdelemre készül, a daganat ugyanis már a méhnyakában, a méhében és a hólyagjában is jelen van, ráadásul olyan kínzó fájdalmat okoz, hogy járni sem képes segítség nélkül.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +24 °C
Minimum: +14 °C

Erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett általában néhány, míg a déli országrészben többórás napsütés várható. Egyre többfelé számíthatunk záporra, zivatarra - legkésőbb és legkisebb eséllyel a déli országrészben. Többfelé megélénkül, helyenként megerősödik a nyugatias szél, továbbá zivatarok környezetében átmenetileg viharos széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 29 között valószínű, a tartósabban felhős északi, északnyugati tájakon mérhetjük a legalacsonyabb, míg az Alföldön a legmagasabb értékeket. Ma egy melegfront érkezik.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Borsod-Abaúj-Zemplén
Legrosszabbul:
Zala
Kezdjük újra