Krémezzünk gyakran!
Legjobb, ha sok helyen tartunk egy-egy kisebb tubus kézkrémet, mert így nem fogjuk elfelejteni bekrémezni a kezünket és a körmeinket. Tegyünk a fürdőbe, a mosogató mellé, az éjjeliszekrényre, az íróasztalunkra és a táskánkba is.
Áztassunk vágás előtt!
A száraz körmök hajlamosabbak törni, szálkásodni, ezért legjobb, ha mindig fürdés után vágjuk őket, miután legalább tíz-tizenöt percet áztak a kádban, és megfelelően felpuhultak.
Válasszunk okosan reszelőt!
A fémből készült reszelőket mindenképpen kerüljük, a legjobb a dörzspapír, illetve a finom szemcsés, párnázott homokkő anyagú reszelő. Ezek kíméletesen formázzák a körmöket. Az is nagyon fontos, hogy mindig egy irányba reszeljünk.
Lakkozzunk!
A körömlakk, akár színes, akár átlátszó, segít a nedvességet a körmökben tartani. Ami lényeges, hogy kerüljünk minden olyan terméket, ami formaldehidet vagy toluolt tartalmaz, mert ezek kiszáríthatják a körmöket, illetve allergizálhatnak. Mindig alaposan olvassuk át a címkét, mielőtt körömlakkot vásárolunk!
Ápoljunk tudatosan!
Heti egy alkalomnál többször ne mossuk le a körömlakkot, és mindig acetonmentes lemosót használjunk. Ezek gyengédebbek a körmökhöz, bár a legtöbb még mindig tartalmaz acetátot, amely szintén szárítja a körmöket, illetve a körmök körüli bőrt is.
Hordjunk kesztyűt!
Egyik legjobb módja, hogy kezünk és a körmeink hidratáltak maradjanak, ha kesztyűt hordunk. Mosogassunk, takarítsunk gumikesztyűben, a téli hidegben is védjük a kézfejünket, és hetente egy-két alkalommal lefekvés előtt vastagon krémezzük be a kezünket, húzzunk rá cérnakesztyűt, és aludjunk így!
Forrás: prevention.com