Ez változik jövő évtől az egészségügyben

Tovább bővül az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) adatbázisa. Ezzel a lépéssel elérik az országos lefedettséget, a csatlakozott egészségügyi ellátást nyújtók száma pedig 25 ezerre nő.

Az EESZT 2017. november 1-jei indulásakor több mint tízezer egészségügyi szolgáltató - köztük több közfinanszírozott kórház, járóbetegellátó, háziorvos és házi gyermekorvos - csatlakozott. Azóta 26 ezer orvos és 13 ezer gyógyszertár lépett be a rendszerbe, amelyben 200 ezer adatot rögzítenek naponta és 800 ezer e-receptet kezelnek.

Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér, EESZT, magyar egészsgégügy, magánegészségügy, betegek adatai, e-recept
A bővítés célja az azonnali információcsere megvalósulása. Fotó: iStock

Az informatikai felhőalkalmazáshoz 2018 novemberében csatlakozott azon magánellátók köre is, amelyeknek a különböző implantátumregiszterekbe jelentési kötelezettségük van. 2020. január 1-jéig pedig már minden magánegészségügyi szolgáltatónak és fogorvosnak is csatlakoznia kell, és június 1-jétől már adatot is kell rögzíteniük - közölte Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere.

Ezért fontos a fejlesztés

EESZT: ki férhet hozzá az adataimhoz? A választ korábbi cikkünkben találja!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A bővítés célja, hogy a magán és az állami szolgáltatók között azonnali információcsere valósuljon meg, valamint láthatóak legyenek a különböző ellátóknál keletkezett betegadatok, amelyek később a diagnosztikához és a terápiához is elengedhetetlenek - magyarázta Kásler. Mint mondta, a kardiológia és az onkológia területén is nagyon fontos az egészségügyi informatikai háttér, amely egy sor adatbázist - például tumorbankot, valamint a genomikai és klinikai adatbázist - létrehozva lehetővé teszi a kísérleti eredmények nyomon követést, valamint az adatok feldolgozását és rendszerezését.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra