Magnézium
A magnéziumhiány is szerepet játszhat az ödéma kialakulásában, éppen ezért néhány magnéziumtabletta bevétele segíthet, hogy megkönnyebbüljünk. Általában napi plusz 200 milligramm segíthet, de kismamáknak érdemes az orvosukkal is konzultálni, mielőtt szedni kezdik.
Jóga
A mozgás sokat segíthet vizesedés esetén, és a jóga hatásos, de kíméletes módszer arra, hogy felélénkítsük a nyirokkeringést. Kezdők esetében fontos, hogy ne álljanak neki csak úgy, egyedül a gyakorlatoknak, hanem először kérjék szakképzett jógaoktató segítségét.
Tonik
A szobahőmérsékletű tonik is segíthet, mivel a szénsav és a kinin gyulladáscsökkentő hatású. Ne igyuk azonban, hanem áztassuk benne a lábunkat - a lábáztatás egyébként is különösen jól tud esni, ha bokánk, lábfejünk megduzzad.
Grapefruitolaj
Csepegtessünk grapefruitolajat a fürdővizünkbe vagy egy lavór meleg vízbe, és áztassuk benne a lábunkat. Az is segíthet, ha valamilyen vivőolajba, például mandulaolajba vagy olívaolajba grapefruitolajat csepegtetünk, és ezzel masszírozzuk át a megduzzadt területeket.
Keserűsós lábfürdő
A keserűsós fürdő vagy lábáztatás szintén igen hatékony segítség lehet duzzadás, vizesedés esetén. Nemcsak az ödémát szünteti meg, hanem a fáradt izmokat is segít ellazítani.
Masszázs
Léteznek olyan speciális, kimondottan a nyirokkeringés élénkítésére szolgáló masszázsfajták, amelyek segíthetnek megszüntetni az ödémát. Érdemes ezt is profi masszőrrel végeztetni, különösen, ha éppen gyermeket várunk, és ez okozza a tünetet.
Forrás: care2.com