Az altatószerek legnagyobb veszélye

Számos ember mindennapjait megnehezítik az alvászavarok, sokan mégsem keresnek valódi megoldást a problémájukra. Bár a legtöbb altatószer látszólag hasznos a panaszok kezelésében, valójában ezek a készítmények sem hoznak tartós javulást.

Milyen veszélyeket rejt magában a kialvatlanság? Részletek itt.

A hagyományos altatószereket legfeljebb két hétig szabad alkalmazni, mégis akadnak, akik akár évekig, évtizedekig szedik ezeket a gyógyszereket. Hiába alszanak azonban mennyiségileg eleget, a felhasznált hatóanyagok miatt megváltozik az alvásszerkezetük, így pedig nem tudják kellőképpen kipihenni magukat. Az altatószerek tehát ilyen esetekben valóban megnövelik az alvásidő mennyiségét, minőségbeli javulást viszont nem hoznak.

Az altatók hosszú távú alkalmazása rendkívül kockázatos
Az altatók hosszú távú alkalmazása rendkívül kockázatos

"Semmiképpen se elégedjünk meg azzal, hogy tünetileg kezeltük a problémát, mert az hosszú távon sokkal súlyosabb kockázatokat rejt magában" - figyelmeztet dr. Semjén Esztella pszichiáter. A szakember az altatószerek hosszú távú használatának veszélyeire, illetve az alvászavarok helyes kezelésének módjára is bővebben kitér az alábbi videóban.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +8 °C
Minimum: -1 °C

Napközben a ködös tájakon csak lassan javulnak a látási viszonyok, nagyobb területen - kiemelten nyugaton és délen - maradhat egész nap borongós, párás, ködös az idő. Arrafelé néhol szitálás, reggel ónos szitálás előfordulhat. Másutt derült, napos idő valószínű. Gyenge lesz a szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 12 fok között alakul, de a tartósabban párás, ködös tájakon ennél több fokkal hidegebb lehet. Késő estére -2 és +4 fok közé csökken a hőmérséklet. Fronthatásra ma nem kell készülni.