Ahogy öregszünk, egyre folyadékhiányosabbá válik a testünk, miközben szomjúságot is gyengébben, illetve ritkábban érzünk. Emiatt az idősebb emberek hajlamosabbak a kiszáradásra, és ha még alkoholt is isznak - ami dehidratáló hatású -, akkor az még több vizet von el a szervezettől. Így a bőr könnyebben kiszárad és még öregebbnek is látszik. A helyzetet súlyosbítja, hogy a korral a bőr egyre inkább el is vékonyodik - a többi között ez okozza a ráncosodást.
Az alkohol káros hatásai
Az alkohol a létfontosságú szerveinkre is hatással van, például felgyorsítja az öregedésüket. A rendszeres alkoholfogyasztók hajlamosabbak a májcirózisra, és már a mérsékelt alkoholizálás is megnövelheti a máj elzsírosodásának kockázatát, valamint károsíthatja a veséket is.
A "fejébe száll az ital" kifejezés sem véletlenül született. A hosszútávú alkoholfogyasztás ugyanis károsítja az agyat, és növeli a korai demencia kialakulásának esélyét. A szeszes ital továbbá az immunrendszerünkre is káros hatással van. Ez az idősebb embereknél különösen veszélyes, mivel a szervezetük védtelenebbé válik az olyan súlyos betegségekkel szemben, mint a tuberkulózis vagy a tüdőgyulladás.
Veszélyben a szív
A szívünk is sokkal hamarabb "öregszik", ha sokat iszunk. Az alkoholtól megemelkedhet a vérnyomás, és szabálytalanná válhat a szívritmus. Kutatások igazolják, hogy a rendszeres alkoholfogyasztóknál korábban jelentkezhetnek és súlyosabbak lehetnek az olyan egészségügyi problémák, mint a csontritkulás, a cukorbetegség , a magas vérnyomás, a stroke, a fekélyek, a memóriaromlás, illetve bizonyos kedélybetegségek is.
Az italozás az alvási ciklust is befolyásolhatja. Ha nem alszunk eleget, akkor a szervezetünk sejtjei nehezebben és lassabban regenerálódnak, ez pedig kívül és belül is felgyorsítja az öregedési folyamatokat.
Forrás: webmd.com