Egy nemrég végzett felmérés szerint a fiatalabb üzletvezetőket és menedzsereket sokkal több stressz éri munkájuk során, mint idősebb kollégáikat.
A WellbeingWorks felmérése szerint a 26 és 45 év közötti cégvezetőket, menedzsereket és vállalkozókat közel négyszer annyi stressz éri munkájuk során, mint 46 és 65 év közti társaikat.
A megkérdezettek 80 százaléka saját bevallása szerint szinte állandó stresszben él a munka miatt. A nők kevesebb, mint egy ötöde szerint a stressz nem jelent problémát a munka során. A férfiak egyharmadának saját bevallása szerint semmi gondja nincs a munkahelyi stresszel. A legfőbb stresszforrásokat a túlórázás, az időhiány, a pénzügyi gondok, a szabályok betartása, valamint a szabadidő hiánya jelentik.
A fiatalabbak esetében a szabadidőhiány és a családi és baráti kapcsolatok hiánya nagyobb stresszfaktort jelent, mint az idősebbeknél. A megkérdezettek fele fáradtsággal, fejfájással és alvási gondokkal küzd a stressz miatt. 40 százalékuk türelmetlen és könnyen dühbe gurul.
A fiatalabbak hajlamosabbak dohányzással és alkoholfogyasztással levezetni a stresszt, ezért esetükben gyakrabban fordulnak elő járulékos betegségek (fejfájás, magas vérnyomás). "A stressz hatalmas problémát jelent, hiszen csökkenti a munkateljesítményt, és hosszú távon komoly egészségügyi problémákat is okozhat - írják a kutatók - Ezért, különösen fiatalabbak körében nagyon fontos, hogy már a korai jeleket felismerve megoldást keressenek a stressz okozta mentális és fizikai problémákra."