Egy kutatás szerint azok a babák, akiket legalább hat hónapig szoptatott az édesanyjuk, lényegesen egészségesebbek mentális szempontból is.
A Telethon Intézet az 16 évig mintegy 2500 nyugat-ausztrál gyermek növekedését és fejlődését követte végig.
A munkacsoport egyik tagja, Dr. Wendy Oddy elmondása szerint az anyatejben található bioaktív faktorok fontos szerepet játszanak a gyermek agyának korai, gyors fejlődésében.
"Még ha egyéb tényezőket is figyelembe veszünk, úgymint a szülők szocio-gazdasági helyzete, iskolai végzettsége vagy a boldog családi légkör, akkor is elmondhatjuk, hogy azok a gyerekek, akik édesanyjuk legalább hat hónapig szoptatott, a lelki problémákat tekintve kisebb kockázattal rendelkeznek"- nyilatkozta Dr. Oddy.
A kutatás szerint a kevesebb, mint hat hónapig tartó anyatejes táplálás 52 százalékkal növelte meg a lelki problémák kockázatát 2 éves korban, 55 százalékkal 6 éves korban, 61 százalékkal 8 éves korban és 37 százalékkal 10 éves korban.
Az analízist a 2, 6, 8 és 10 éves korú gyermekek viselkedését tudományosan rögzítő listák alapján végezték. Dr. Oddy szerint az anyatejjel táplált gyermekek között jelentősen kevesebb volt a kötelességmulasztó, agresszív és antiszociális viselkedésű, kevésbé voltak depressziósak, szorongóak és zárkózottak. "Ezek az eredmények megerősítenek minket abban, hogy még több támogatást kell adjunk az édesanyáknak, hogy minél tovább szoptassák csecsemőiket" - összegzett Dr. Oddy.
Animáció: HáziPatika.com