A gyermekkorukban szexuálisan bántalmazottak hajlamosabbak magukat okolni a történtekért, ha erősen vallásos közegben nőttek fel. Jean-Guy Nadon, a Montreal Egyetem professzora nemrég fejezte be kutatásait ebben a témakörben.
Nadon professzor szerint a vallásos áldozatok többféleképpen élik meg bántalmazásuk történetét. A professzor találkozott egy nővel, akit bár mentálisan és testileg is bántalmazott az édesanyja, mégis úgy érezte, meg kell bocsátania neki, és engedelmeskednie kell, különben pokolra kerül.
Egy másik nő, akit apja szexuálisan bántalmazott, szintén úgy érezte, nem állhat ellen, és meg kell bocsátania, ezt pedig édesapja ki is használta. Egy asszonyt pedig, akit szomszédja erőszakolt meg, saját édesanyja vádolta meg, hogy ő maga provokálta ki viselkedésével az erőszakot.
"Az istenfélő emberek gyakran saját magukat hibáztatják, így ők bűnhődnek a valódi bűnösök helyett - nyilatkozta Nadon professzor - Sokan vannak, akiknek hitét megerősíti az ilyen típusú bántalmazás, sokan azonban épp emiatt fordulnak el a vallástól."