A brit Independent a Genius Gluten Free (GGF) nevű élelmiszeripari cég kutatását idézi, amelynek keretében 1505 önkéntes kérdőívre adott válaszait vizsgálták meg, hogy megtalálják a „legnépszerűbb kort”.
Az eredmény azt mutatja, hogy 29 éves korunkban vagyunk a leginkább aktívak társas szempontból: ez annyit jelent, hogy egy átlagos 29 éves embernek közel 80 aktív barátja van, amely annak köszönhető, hogy ebben a korban még kapcsolatban vagyunk iskolai, egyetemi barátainkkal, miközben már néhány éves munkatapasztalattal a hónunk alatt egy-két barátnak tekintett kollégával is találkoztunk már.
A felmérés szerint egy átlag embernek 64 barátnak tekintett ismerőse van, java részüket pedig inkább munkán keresztül ismerik meg, mintsem a főiskolai, egyetemi éveik alatt. Az új barátságok, ismeretségek kialakítására a harmadik leggyakoribb válasz a különböző klubok, egyesületek voltak, míg a közösségi média a negyedik helyre "volt jó".
A GGF felméréséből az is kiderült, hogy jellemzően több közös témánk van kollégáinkkal, mint volt osztálytársainkkal. Ennek persze viszonylag egyértelmű a magyarázata is: több a közös téma azzal, akivel együtt nyögjük a munkahelyi lét terheit , ráadásul rengeteg időt töltünk együtt munkatársainkkal.
A különböző szakmák megoszlanak ebből a szempontból, azok a legnépszerűbbek, akik a marketing területén dolgoznak, őket meglepő módon a szakácsok, illetve az egyenruhás testületek dolgozói követik, utánuk a művészek és a divattervezők következnek, míg a sort a munkaügyi területen, HR-rel foglalkozók zárják.
"Azt akartuk megérteni, hogyan alakulnak ki a munkahelyi barátságok és úgy látszik, a sok együtt töltött óra és a nagy nyomás segít ezek kialakításában" - magyarázta Lucinda Bruce-Gardyne, a GGF alapítója. "Szóval mindenkinek csak azt tudom javasolni, ismerkedjen meg jobban a közvetlen kollégáival, akár ebéd közben, akár munka után egy pohár ital mellet, ugyanis ez a legegyszerűbb módja, hogy támogatókat találjunk és új ismereteket szerezünk."