Így tesszük tönkre a napunkat

Már a munkaidőnk első 10 perce befolyásolhatja az egész napunkat. Az alábbi hibákkal például biztosan megpecsételjük a napunkat és a hangulatunkat egyaránt.

Késve érünk be

Egy tanulmány szerint a vezetők általában kevésbé értékelik azoknak a kollégáknak a teljesítményét, akik később érnek be az irodába - még akkor is, ha a munkaidő lejárta után tovább bent is maradnak. Érdemes hát előbb érkezni és odaköszönni a főnöknek már reggel.

Nem köszönünk mindenkinek

Nem csupán a főnökünknek ajánlott minden reggel köszönni, sokan mégis elfelejtik üdvözölni a munkatársaikat. Ezt a hibát ne kövessük el, szakértők szerint ugyanis jobb csapatjátékosnak tartanak minket a kollégáink , ha minden reggel szánunk időt egy párperces csevegésre.

dolgozó, munkahely, munkaidő, rossz hangulat, stressz, hatékony munkaerő,
Sok stresszel járhat, ha nem készülünk fel az előttünk álló napra. Fotó: 123rf

Túl korán isszuk meg a kávénkat

Tudósok szerint 10 óra körül ajánlott meginni az első kávénkat, mert az energiánk szabályozásáért is felelős kortizol nevű hormon szintje 8 és 9 óra között a legmagasabb. Így munkaidőnk elején kávé nélkül is lehet elég az energiánk .

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Mindent egyszerre akarunk megoldani

Sokan már reggel válaszolni szeretnének minden beérkező e-mailre, illetve több feladatba is belekezdenek párhuzamosan. Ez azonban nem túl hatékony módszer, ráadásul a hibázás esélye is jóval nagyobb. Ehelyett inkább állítsunk fel fontossági sorrendet, és aszerint haladjunk.

Nem gondoljuk át a napunkat

A home office, azaz az otthoni munka nem is annyira egyszerű, mint amilyennek hangzik. Sok szempontból kevésbé hatékony, illetve nem is mindig egészséges - szerencsére ezen egy kis körültekintéssel lehet változtatni. A témáról itt olvashat bővebben!

Gyakori hiba az is, hogy nem készülünk fel megfelelően az előttünk álló napra. Pedig a munkaidőnk első 10 perce épp elég lenne ahhoz, hogy átfussuk a fontos e-maileket, illetve megnézzük a naptárunkat. A jó és hatékony munkanaphoz ugyanis elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk a legfontosabb teendőkkel és a kötelező programok - például konferenciahívások, értekezletek vagy megbeszélések - időpontjaival. Ezek ismeretében könnyebben osztjuk be az időnket az egyéb feladatainkra. Fontos továbbá, hogy csak annyi teendőt vállaljunk be az adott napra, amennyit reálisan teljesíteni is tudunk.

A legkönnyebb feladattal kezdünk

A tervezés során sokan hajlamosak a legkönnyebb feladatokkal kezdeni a napot. Energiánk és akaraterőnk azonban a nap folyamán egyre csökken, ezért érdemes a nehezebb feladatokon már délelőtt túlesni.

Hogyan legyünk hatékonyabbak?

Ne hagyjuk, hogy a munkahelyi nehézségek vagy a magánéleti problémák negatív erői eluralkodjanak rajtunk! Szakértők szerint erre jó módszer, ha képzeletben fogjuk ezeket a gondolatokat, és egy dobozba vagy fiókba zárjuk. A koncentráció erősítésére kipróbálhatjuk a reggeli meditációt is. Naponta 10 perccel már rövid időn belül jó eredményeket érhetünk el.

Forrás: thriveglobal.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra