A nők sokkal gyakrabban olvasnak bűnügyekről, mint a férfiak, állapították meg amerikai pszichológusok.
A valós bűncselekményeket feldolgozó ismeretterjesztő könyvek, kriminológiai írások olyan erőszakos cselekmények krónikái, mint amilyenek a nemi erőszak vagy a gyilkosság. Sokan azt hiszik, hogy az ilyen témájú irodalmat inkább a férfiolvasók kedvelik, akik az agresszívabb nem tagjaiként ismeretesek, ennek következtében vélhetően jobban vonzódnak az ilyen erőszakos cselekményeket feldolgozó írások iránt. Egy új kutatás eredményei alapján viszont ennek a vélekedésnek teljesen ellentmondó következtetést lehet levonni.
A Social Psychological and Personality Science szaklap első számában megjelent tanulmányban a szerzők, Amanda M. Vicary és R. Chris Farley, az Illinois Egyetem pszichológusai arra jutottak, hogy az ilyen típusú ismeretterjesztő irodalom jóval vonzóbb a nők számára, mint a férfiaknak. A két amerikai szakember kutatásai szerint ez azért van így, mert a nők számára az erőszakos eseményekről szóló valós információk fontosak, mert azok birtokában nagyobb eséllyel képesek elkerülni az ilyen cselekményekhez vezető helyzeteket, illetve azt, hogy valamilyen bűncselekmény áldozatává váljanak.
A szakemberek ugyanakkor úgy vélik, az ilyen könyvekből szerzett túl sok ismeret egy ördögi körré változhat, mivel az egyre több megismert bűneset, bűnözői magatartás, áldozat könnyedén inkább az ismeretekre vágyó nő félelmét erősítheti, ami jelentősen ronthatja életminőségét és akár pszichés tüneteket is előidézhet - ahelyett, hogy védelmet, megnyugvást nyújtana számukra.