Egy nemrég végzett kutatás szerint a különböző mozgásformák segíthetnek a feladatmegoldásban, a mozgás ugyanis segít agyunknak megérteni és megoldani a komplexebb problémákat is.
A kutatás során arra kérték a résztvevők egy részét, lengessék karjaikat egy ideig. Ezek után olyan feladatot kaptak, amely során két drótot kellett egymáshoz kötni. A drótok azonban túl rövidek voltak, így csak a szobában lévő tárgyak segítségével lehetett őket egymáshoz érinteni. A feladat egyetlen megoldása az volt, ha az egyik nehéz tárgyat az egyik dróthoz kötötték és lengették, így volt idejük elérni a másik drótot is. Így könnyedén egymáshoz tudták kötni őket.
"A feladatot 16 perc alatt kellett megoldaniuk a résztvevőknek - nyilatkozta Alejandro Llera, az Illinois Egyetem pszichológus professzora - A kísérlet végén azok a résztvevők, akik a feladatot megelőzően utasításunknak megfelelően elvégezték a karlengetéses mozgássort, 40 százalékkal nagyobb eséllyel oldották meg a feladatot, mint azok, akik nem végeztek ilyen gyakorlatokat."
A legtöbb résztvevő még a sikeres feladatmegoldást követően sem talált összefüggést a feladatot megelőző mozgássor, és az eredményes feladatmegoldás között.
"A kísérletből egyértelműen látszik, hogy a mozgás jelentősen befolyásolhatja a komplex gondolkodási folyamatokat, függetlenül attól, hogy tudatosan végezzük a feladatmegoldáshoz szükséges mozgásformát, vagy valaki más irányításával."
"A legtöbben azt hiszik, hogy a gondolkodásért csupán az agy felelős, és független a test többi részétől - nyilatkozta Lleras professzor - Most azonban láthatjuk, hogy testünk legalább annyira része az elménknek, mint agyunk. Testünk a szó szoros értelmében segít a problémamegoldásban."