A Temple Egyetem szociológus professzora, Matt Wray azt állítja: az esetek többségében az idő és a helyszín is a rizikó faktorok közé tartoznak - állítja Matt Wray, a Temple Egyetem szociológus professzora.
Wray és a Harvard Egyetem munkatársai azt kutatták, vajon Las Vegasban nagyobb-e a kockázata az öngyilkosságnak, mint az ország más részein. Ennek érdekében Wray 30 évre visszamenően összehasonlította a Las Vegas-i öngyilkosságok statisztikai mintáit a többi városéval.
"Az egyik következtetés, amit ebből levonhatunk, hogy Las Vegas levegőjében van valami mérgező, vagy szuicidogén" - mondta Wray. A professzor szerint bizonyos élethelyzetek lehetnek a felelősek az öngyilkosságok földrajzi csoportosulására. "Az egyik lehet a szerencsejátékosok elkeseredése. A Las Vegasba látogató elveszíti az egész házát, és úgy dönt, véget vet az életének. A másik, hogy a szuicid hajlamú emberek közül aránytalanul sokan látogatnak el vagy költöznek Las Vegasba. Végül pedig "ragályként" terjedhet a jelenség, az emberek egymást igyekeznek túllicitálni. Las Vegas ebben az esetben mágnesként vonzza őket, csakúgy, mint a Golden Gate híd. Néhányan lehet, hogy kifejezetten az öngyilkosság elkövetésének célzatával utaznak oda."
"Las Vegas az egyik leggyorsabban növekvő metropolisza az Egyesült Államoknak, mely magával vonhatja a társas elszigetelődést, a széthullást és az összetartás eltűnését, mely jelenségeket már régóta kapcsolatba hozzák az öngyilkossággal."
A tanulmány azt is felfedezte, hogy Las Vegasban az elmúlt 30 évben csökkent az öngyilkosságok aránya, míg az ország többi részében enyhe növekedésnek indult. "Lehet, hogy ez annak a jele, hogy az ország többi része kezd hasonlóvá válni Las Vegashoz, mert növekszik az izoláció, a terjeszkedés és a szerencsejáték-ipar".
Animáció: HáziPatika.com