Ezért baj, ha félünk a koronavírustól

Az ember lelke mélyén lévő félelem rombolja az immunrendszert is. A szervezet gyenge védekezőképessége pedig különösen veszélyes lehet a koronavírus-járvány idején.

A koronavírus rohamos terjedése világszerte nagy aggodalmat váltott ki. Teljesen érthető, hogy ez a láthatatlan ellenség sokakban félelmet, szorongást generál. A pánik és a rettegés azonban komoly következményekkel is járhat.

koronavírus, koronavírus félelem, koronavírus pánik, koronavírus stressz, koronavírus szorongás
Afélelemegy teljesen érthető reakció, de hosszú távon káros. Fotó: Getty Images

Roncsolja az immunrendszert

A stressz, az egészséges félelem egy bizonyos szintig mozgósítja az ember ellenálló képességét, javítja a keringést és minden rendszerünket, így az immunrendszerünket is. Ugyanakkor a szív legmélyén lévő félelem - amelyet jelenleg sokaknál a koronavírus vált ki - hosszú távon hatalmas károkat okozhat. Többek között roncsolja a keringést és az immunrendszert, valamint akadályozza az elmét abban, hogy jó döntéseket hozzon. "Ezért fontos, hogy a gyökerénél tudjuk kezelni a félelmünket, a lelkünk legmélyén, ahová csak az ember maga és Isten lát" - fogalmazott korábban Csókay András idegsebész, a Honvéd Kórház idegsebészeti osztályának osztályvezető főorvosa.

Mit tehetünk?

Koronavírus: hogyan kezeljük a szorongást? A válaszért olvassa el korábbi cikkünket!

A vallások többsége mély imádsággal vagy meditációval mutat utat ehhez a valós, félelemmentes énhez, azonban nemcsak a vallásos ember képes eljutni a lelkének ehhez a legmélyebb részéhez, ahol találkozhat igazi önmagával - véli a szakember. Hozzátette, a megnyugváshoz elengedhetetlen a csend.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Az idegsebész kiemelte azt is, hogy volt három magyar tudós, akinek a gyakorlati útmutatásai segíthetnek a koronavírus leküzdésében is: Semmelweis Ignác , aki felfedezte a sterilitás és a kézmosás fontosságát, Szent-Györgyi Albert, aki izolálta a C-vitamint és rájött szerepére a vírusos betegségek leküzdésében, valamint Béres József, aki felismerte a nyomelemek immunerősítő hatását.

A járványhelyzet önmagában speciális, de vannak olyan életesemények, amelyek tovább nehezíthetik. Ilyen például az, amikor kórházba kerül a gyerekünk. Mit tehetünk ilyenkor? A válaszért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.