A módszert Yoshiki Sawa, az egyetem szív- és érrendszeri sebész professzorának kutatócsoportja fejlesztette ki. A kezelés egyszerű, nem igényel semmiféle sejttenyésztő eszközt, ami azt jelenti, hogy egyszerűen be lehet vezetni a kórházi gyakorlatba.
Ezzel a kezeléssel az iszkémiás kardiomiopátiában szenvedő betegeket célozzák meg. Ez olyan állapot, amelyben a szívizomzat vérellátása nem megfelelő. Ha ez az állapot romlik, akkor a szívizmok pusztulásnak indulnak, és emiatt csökken a szív pumpáló ereje.
Ezzel az új módszerrel mesenchymális őssejteket tartalmazó tapadóképes oldatot permeteznek a beteg szívének felületére. A folyamatot a szívkoszorúér bypass műtéttel egyidőben végzik el. Az egész folyamat kevesebb mint egy percig tart. "Ha a szívkoszorúér bypass műtéttel párhuzamosan végezzük el a kezelést, akkor ezzel a módszerrel segítjük a szív regenerálódását" - mondta Sawa professzor a sajtótájékoztatón.
A kutatócsoport az Oszakai Egyetemi Kórházban orvosi ellenőrzés mellett végzett klinikai kísérlettel ellenőrzi a módszer biztonságosságát és hatékonyságát, és elnyerte a társadalombiztosítás támogatását is. Ugyanez a kutatócsoport fejlesztett ki korábban egy elkülönített kezelési módszert, amely combizmokból tenyésztett szívizomsejt-szeleteket képesek beültetni. Bár ez a kezelés már beépült a gyakorlatba, de mégsem vált népszerűvé, mert sejttenyésztő különféle plusz eszközöket igényel a betegellátásban.