Sokan kérik szakember segítségét a fogfehérítéshez , ám ez gyakran igen költséges. Szerencsére házi módszerekkel is sokat javíthatunk a fogaink állapotán, és egy-két árnyalatot otthon is fehéríthetünk. Csodát azonban ne várjunk, a filmsztárokra jellemző vakítóan fehér fogsor eléréséhez jóval több kell ezeknél a módszereknél. Az egyik legnépszerűbb házi fogfehérítő szer a szódabikarbóna , mely a plakkokat is eltávolítja, fényesíti is a fogakat, emellett pedig a szájüreg általános egészségere is jó hatással van. A szódabikarbónát a fogkrémbe is keverhetjük, de összekeverhetjük citromlével is, de egyszerűen vízben feloldva is fogfehérítő pasztát kaphatunk. Ezekkel hetente két-három alkalommal dörzsöljük át a fogunkat. Legyünk óvatosak, mert a szódabikarbóna túlzott használata károsítja a fogzománcot!
A citrom , savasságának és C-vitamin tartalmának köszönhetően világosítja, fényesíti a fogakat, emellett frissíti is a leheletet. Legyünk azonban óvatosak, mert az arra hajlamosaknál a savasság érzékennyé teheti a fogakat. Keverjünk össze egy kevés sót és egy kis friss citromlevet, majd ezt dörzsöljük bele a fogakba, néhány percig hagyjuk hatni, majd alaposan öblítsük át a szánkat tiszta vízzel. Naponta kétszer ismételhetjük, egy-két héten keresztül.
Az almát a természet fogkeféjének is tartják, mert a benne található gyümölcssavaknak köszönhetően fehéríti a fogakat, ropogós húsa pedig fokozza a nyáltermelődést, a nyál pedig a különböző szájüregi betegségek, a kellemetlen szájszag ellen is véd. Naponta együnk legalább egy almát, de más ropogós gyümölcsöt vagy zöldséget is kipróbálhatunk, például sárgarépát, zellert vagy nyers kígyóuborkát. A margosa (vagyis indiai orgona, neemfa) olaja nemcsak fogfehérítő hatású, de a kellemetlen szájszag ellen is védhet, mert összehúzó és antiszeptikus hatásai is vannak. Egyszerűen keverjünk néhány csepp olajat a szokásos fogkrémünkhöz, és ezzel mossuk meg a fogunkat.
Természetesen, nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy a fogak elszíneződését okozó tényezőket minél jobban csökkentsük. Ezek közé tartozik például a dohányzás, a túl sok tea, kávé vagy vörösbor, illetve a nem megfelelő szájhigiéniás szokások.