Tévhitek a fogfehérítésről

Ahányféle megoldási lehetőség létezik a fogfehérítésre, legalább annyi tévhit és mendemonda kering a beavatkozással kapcsolatban. A fehér fogak érdekében itt az idő rendet vágni közöttük.

Tévhit: a fehérítő fogkrém jó alternatíva

A fehérítő fogkrémek sokkal olcsóbbak a hasonló fogászati kezeléseknél, de annak való, akinek a fogfehérítés megegyezik a fogmosással . Ezek a fogkrémek ugyanis jó eséllyel eltávolítják a dohányzás, teázás és kávézás nyomait a fogakról, de azok színét nem változtatják meg. Ráadásul, mivel a hatását csiszoló jellegű hatóanyagokkal éri el, a fogak védőrétegét teljesen koptatják és ezzel érzékenyebbé is teszik azokat.

Számtalan megoldás létezik a fogfehérítésre, fog fogfehérítés fogzománc fogsor fogtömés fogászat
Számtalan megoldás létezik a fogfehérítésre

Tévhit: csak a fogászati rendelők drága megoldásai működnek

A fogászati rendelők kezelései jobb eredményeket biztosítanak, két okból is. Az egyik: a rendelők 35 százalékos hidrogén-peroxidot használnak, míg a bolti termékek peroxidtartalma 7-10 százalék, másrészt több ideig is vannak fent a fogakon (körülbelül egy órán át). Ezért is van az, hogy a fogászaton vásárolt fehérítőszetteknek jobb hatása van a gyógyszertáriakhoz képest. Persze a bolti változatoknak is megvan a maguk értelme: segítenek fenntartani a fogászaton elért állapotot.

Előzzük meg a fogak sárgulását! Fogaink természetes állapotukban nem hófehérek, hanem a törtfehértől a nagyon világos barnáig terjedhet az árnyalatuk. Az idő múlásával azonban egyre jobban elszíneződnek, sárgássá, sőt barnává válhatnak. Mit tehetünk ez ellen? Kattintson, elmondjuk .

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Tévhit: ha érzékeny fogaink vannak, nem szabad fehéríteni

Fehéríteni nem kell. De aki akar, az megpróbálhatja a személyre szabott fehérítő sínt is, ami két hét alatt remek eredményeket adhat és sokkal jobban kontrollálható a folyamat. Ha érzékeny fogaink vannak, az ilyen típusra gyártott fogkrémet használjunk már a fehérítés előtt két héttel és mindenféleképpen kerüljük el a fogászati vagy lézeres fehérítést.

Tévhit: sosem ihatunk a fehérítés után kávét vagy bort

Ha ez igaz lenne, senki sem használná. A fogászok azt szokták mondani, hogy a fehérítés után pár napig kerüljük el a savas vagy "erősen foltosító" ételeket és italokat, mint a vörösbor , kávé, tea, szénsavas italok, narancslé, áfonyalé, szójaszósz vagy csokoládé. Bármi, ami egy fehér pólót megfog, az ugyanígy tesz a fogainkkal is. Aki nem tudja kihagyni a reggeli kávét, öntsön hozzá sok tejet és szívja fel szívószálon keresztül.

Tévhit: a fogászati lézer veszélyes

Ha lézer lenne, tényleg veszélyes lehetne, de gyakorlatilag UV- vagy LED-lámpáról van szó, ami aktiválja a fehérítő termékeket és segíti a beivódásukat a fogba. Ezért is van az, hogy a fogászszékben töltött másfél óra jobb eredményeket produkál, mint két hétnyi otthoni fehérítősín. Hozzátennénk: az otthoni fehérítőszettekhez kapható elemes LED-lámpa is hasonlóan működik és gyakorlatilag a fény látható kék spektrumában működő világítóeszközök is katalizálják a fehérítést, elméletileg.

Tévhit: koronát és tömést is lehet fehéríteni

Nem és ezért szoktak fehérítő kezelést javasolni korona vagy kerámiahéj feltétele előtt, ugyanis mind a tömés, mint a korona, mind pedig a kerámiahéj "ledobja" a fehérítést. És annál nincs is furcsább, amikor erős színkülönbség van fogaink között.

Tévhit: a fehérítéstől vakítóan fehér lesz a fogunk

Nem kell aggódnunk amiatt, hogy fehérebb lesz a fogunk, mint a szemünk fehérje. Fogaink alap színárnyalata nem fehéres, hanem sárgás, úgyhogy bármennyire is fehérítjük ki fogainkat a fogásznál, sosem lesz annyira fehér, mint amilyen fehér a divatmagazinokban jön szembe. Azt ugyanis Photoshopnak vagy porcelánhéjnak hívják.

Tévhit: a fogfehérítés örökké tart

Bárcsak így lenne! De nem - egy fehérítés körülbelül két évig tart, de a fehérség 2-3 hónap után fakulni kezd. Olyan ez, mint a hajfestés : figyelni kell rá és utána kell gondozni. Az otthon használatos fehérítősíneket tanácsos félévente elővenni, de akár jóval hamarabb is, ha sok kávét, teát vagy kólát iszunk.

Forrás: Prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.