Így tennék családbaráttá a szülészeteket

Az egészségügy átalakítása nem állna meg az eddig bemutatott tervek megvalósításával. Brit minta alapján Magyarországon is bevezetnék az úgynevezett minőségbiztosítási rendszert.

Egységes szempontok szerint, transzparensen értékelnék a hazai kórházi osztályok teljesítményét, később pedig a finanszírozással is összekötnék az így elért eredményeket. A jobban teljesítő osztályok tehát több pénzhez juthatnának – írta Takács Péter egészségügyi államtitkár terveiről a 444.

szülészet, szülés, családbarát kórház, anyabarát szülészet, magyar egészségügy
Magyarországon is bevezetnék a minőségbiztosítási rendszert, elsőként a szülészeteken és meddőségi centrumokban. Fotó: Getty Images

A szülészeteken vezetnék be először

Az új tervről egyelőre csak annyit tudni, hogy elsőként az államosított meddőségi centrumokban és a szülészeteken vezethetik majd be az új rendszert, és azt mérnék, mennyire az adott intézmény mennyire anya- és családbarát. Ebből tehát arra lehet következtetni, hogy ha egy szülészet szeretne többletfinanszírozáshoz jutni, akkor mindenképpen át kell vennie a „családbarát” szemléletet.

Mindez egyébként nem része az eddig ismertetett javaslatcsomagnak. A minőségbiztosítási rendszer bevezetése inkább a hosszabb távú elképzelések közé sorolható.

Sorra fejezik ki tiltakozásukat a szakszervezetek az új egészségügyi tervezettel kapcsolatban. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) és a Magyar Rezidens Szövetség (MRSZ) mellett már a Magyar Orvosok Szakszervezete (MOSZ) is hangot adott véleményének.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +29 °C
Minimum: +13 °C

Nyugat felől elkezd növekedni a felhőzet. Az északnyugati, északi megyékben néhol előfordulhat zápor, zivatar - kialakulásukra inkább az esti óráktól számíthatunk nagyobb számban. A nagy területen élénk déli, délnyugati szél estére csak helyenként mérséklődik. Továbbá zivatarok környezetében is lehetnek erős, viharos széllökések. Késő estére 17 és 23 fok közé csökken a hőmérséklet. Ma egy melegfront érkezik.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Veszprém
Legrosszabbul:
Zala
Kezdjük újra