Covid-19 Rizikófaktorok
Koronavírus: miért öl meg egyeseket, és kímél meg másokat?
Úgy tűnik, hogy túl vagyunk a koronavírus-járvány első hullámának legnehezebb szakaszán, és reménykedhetünk, ha lesz is második hullám, azt felkészültebben várjuk, és kevesebb lesz majd az áldozat. Ehhez az is hozzátartozik, hogy tudjuk, miért halnak bele egyesek a COVID-19-be, míg mások enyhet tünetekkel vészelik át a fertőzést.
Koronavírus: az elhízás is kockázat
Minél többféle adatot rögzítenek a COVID-19 betegekről, annál árnyaltabbá válik a kép, hogy mi minden járul hozzá, hogy valakinél a fertőzés lefolyása súlyos, esetleg végzetes legyen. Friss amerikai adatok szerint ilyen az elhízás, a stressz és az etnikum is. Mutatjuk, miért.
Gyógyszerkereső
Az északi tájakon általában borult, párás, ködös időre van kilátás, de az Alföldön és a Dél-Dunántúlon szakadozottabb marad a felhőzet, illetve fokozatosan ritkul, és fel is oszlik a köd, így arrafelé alapvetően napos idő várható. A szitálás mellett északon néhol gyenge eső sem kizárt. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad.A legmagasabb nappali hőmérséklet a borult, párás, tartósabban ködös tájakon 2 és 8 fok között alakul, míg a kevésbé felhős részeken ennél több fokkal enyhébb lehet az idő. Késő este 0 és +7 fok közötti értékekre számíthatunk. Az időjárás viszonylag stabil, ezért jelentős fronthatás nem terheli a szervezetet.